Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru reoveepuhasti

Keskkonnainspektsiooni info kohaselt on Võrumaa Jaagumäe talu põldudele viidud Võru reoveepuhastusjaama reoveesette komposti.

„Praeguse juhtumi kohta meil info puudus, aga küsisime põllumehelt järele ja temalt saadud info kohaselt on nad põllule viinud AS-lt Võru Vesi saadud reoveesette komposti,” kinnitas Lõunaeestlasele Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul.

Tuul lisas, et nüüd sügisel on kavas ettevõtte plaaniline kontroll, siis saab täpsemalt asja uurida.

Inspektsiooni info kohaselt on ASile Võru Vesi on antud jäätmeluba reoveesette käitlemiseks ning selle üleandmine põllumajanduses kasutamiseks on ettenähtud tingimustel lubatud.

Lõunaeestlasele laekunud info kohaselt oli suve hakul Võru linnas levinud hais seotud reoveepuhastis sette ettevalmistusega viimiseks Jaagumäe talu põldudele.

Jaagumäe talu on üks Lõuna-Eesti suuremaid põllumajandustootjaid. Talu põldudel kasvatatud toodangut müüakse Jaagumäe Toidukeskuse poodides, seda kasutab Jaagumäe catering ja seda söödetakse Jaagumäe talu sigadele.

Soomes on viimasel ajal tõusnud teemaks reoveesette viimine põldudele, kuna läbi selle võib inimese toidu sisse sattuda tervisele kahjulikke ühendeid. Tarbijad on Soomes loobunud tarvitamast nende tootjate toodangut, kes on kasutanud reoveesetteid, mistõttu on tootjad loobunud reoveesette kasutamisest põldudel. Reoveesete on küll hea väetis, aga see võib kahjustada põldusid aastateks, seal leiduvaid ühendeid, näiteks antibiootikumide ja muude ravimite jääke ning raskemetalle ei saagi mulla seest välja. Ühendid võivad sattuda põldudelt põhjavette ja veekogudesse ning reostada joogivett.

Viimased uudised