Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

No ei pääse kuidagi selle palavuse eest! Jõudsime eile Peniche’i lähedal asuvasse linnakesse nimega Caldas da Rainha, aga täna oli siin ka 29 kraadi. Päike lõõskas ja paistis otse lagipähe, kui linna peal jalutamas käisime. Ei pilveraasugi! No kui kaugele peab inimene pagema, et lõpuks ometi mõnusat 20-kraadist temperatuuri kogeda? Ma ütlen, ma olen siin olles Eestit tõsiselt hindama hakanud. Päike on seal palju mahedam – mitte selline kondisulatusahi nagu siin. Paitab, mitte ei kõrveta. Aga nagu ma juba mitmeid kordi kirjutanud olen – sinna me praegu ei pääse, sest üks kuumalaine ajab teist taga!

Väike lootus on pääseda minema augusti alul, kui Prantsusmaal „langeb” temperatuur 29 kraadini. No loodame, et langeb veel, sest seda on ka natuke liiga palju.

Üritasime endale täna soodsat pikemaajalist peatumispaika leida, aga no karauul, see on praegu täitsa võimatu.  Kui tahad praegu Portugalis korterit üürida, siis tuleb alustuseks välja käia 1000 eurot – kahe kuu üür pluss veel deposiit. Maamajakesi leiab, aga neile on nii palju tahtjaid, et väga raske on jalga ukse vahele saada. Täna ühele omanikule helistasin, aga tal oli juba kaks huvilist ukse taga 😀 Siia on vist Põhjamaadest hull turistide mass tulnud 😀 Ainus variant ongi… telk. Jälle kämping ja jälle telk. Vandusime küll Innoga, et kõik, lõpp, enam ei telgi, aga no mida sa hädaga teed! Õnneks maksab Peniche’is telkimine ainult 11 eurot öö ja kohti on küllaga. Nii et tuleb taas kämpingusse suunduda. Lastele see muidugi meeldib, sest kämpingus on lahedad mänguväljakud ja üldse on lahe telgis ööbida, kui väike oled (mulle ka väga meeldis!), nii et vähemasti see pluss on asja juures. Ja Juulike magab värskes õhus superhästi.

Nii et homme siis ookeani äärde, kus on praegu kõige jahedam, 21 kraadi, ja mõned päevad nüüd telgime. Ja siis augusti alul vaatame uuesti, kas kannatab teha teine katse Eesti suunas kimama hakata. Või passime sügiseni ära. Pöidlad pihku! 🙂

P.S. Kõige mõistlikum on ilmselt endale ikka tulevikus siia elamine osta nagu Tiina Kangro ja Maire Aunaste tegid – neid leiab siin täitsa soodsa hinnaga, muidu maksad ennast segaseks 😀

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised