Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Inglismaad laastab kole muteerunud koroonaviirus, mille tõttu on kasvanud nädalaga nakatumiste arv 80 protsenti. Täna pühapäeval tuvastati Ühendkuningriigis viimase ööpäevaga kokku 54 990 uut nakatumist.

Inglismaa peamistest nakkuse kolletest on hakatud saatma patsiente mujale. Ärevaks teeb asjaolu, et haiglate intensiivravi osakondadesse satub üha enam alla 30-aastaseid noori inimesi, vahendab Daily Mail.

Inglise terviseametnikud hoiatavad, et alla 30-aastased pole enam immuunsed viiruse uue, muteerunud tüves suhtes ja surevad. Viimase ööpäevaga registreeriti Ühendkuningriigis 454 koroonasurma. Surmade arv on nädalaga kasvanud 43 protsenti.

Probleemiks on ka asjaolu, et meedikud on väga ära kurnatud ning ei jaksa enam patsientide tulvaga toime tulla.

Nüüd kardetakse, et nakatumiste ja surmade kiire kasv võib Inglismaal tuua kaasa uued ulatuslikud piirangud ja karantiini ehk nn lockdown’i. Briti Tööpartei juht Keir Starmer nõuab piirangute kehtestamist 24 tunni jooksul. Starmeri väitel on viiruse levik väljunud kontrolli alt.

Peaminister Boris Johnson tahaks avada homsest esmaspäevast koolid, aga teadlaste väitel on see ohtlik, kuna mutant-koroona levib rohkem noorte inimeste hulgas. Valitsuse teadusnõukogu SAGE leiab koguni, et uue agressiivse tüve peatamiseks on vaja veel karmimaid, 5. astme piiranguid, mis sisuliselt tähendab inimeste aheldamist kodudesse.

Kommentaarid

Viimased uudised