Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

India rahvaarv on eilse teisipäeva, 17. jaanuari 2023 seisuga hinnanguliselt 1,417 miljardit – veidi üle 5 miljoni rohkem kui Hiina teatatud 1,412 miljardit.

Hiinas teatati eile esimesest rahvaarvu langusest pärast 1960ndaid aastaid.

India, kus pool elanikkonnast on alla 30-aastased, on lähiaastatel maailma kõige kiiremini kasvav suur majandus. Demograafilise boonuse maksimaalseks ärakasutamiseks peab India igal aastal looma töökohti miljonite inimeste jaoks, kes sisenevad tööturule, kuna rahvas lahkub põllumajandusettevõtetest, vahendab South China Morning Post.

ÜRO eeldas varem, et India saavutab maailma suurima rahvaarvu käesoleva aasta lõpus. Tänase, 18. jaanuari seisuga on India rahvaarv tõusnud juba 1,423 miljardini.

Vaatamata India koroona-eelsele kiirele majanduskasvule ja suhteliselt tugevale pandeemiast taastumisele, sõltub umbes 800 miljonit inimest endiselt valitsuse tasuta toiduabist, mis on suurim omataoline programm maailmas.

Praegu on India kui Aasia suuruselt kolmas majandus toiduainete tootmises isemajandav. Riik on suuruselt teine ​​riisi, nisu ja suhkru tootja. Ta on ka suurim suhkrutarbija, olles samal ajal toiduõlide suurim importija.

Turuna on India suuruselt teine ​​kulla ja terase tarbija ning suuruselt kolmas toornafta ostja. See on ka koduks maailma suuruselt kolmandale siseriiklikule lennundusturule.

Kuigi India rahvastiku kasv on aeglustunud, prognoositakse rahvaarvu kasvu jätkumist vähemalt 2050. aastani.

Viimased uudised