Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vaevalt oskas Isamaa võimuliitu kritiseerivat eelnõud esitades arvata, et koalitsioon ise selle poolt hääletab. Ometi nii juhtus.

„Tegelikkuses on koalitsioon asunud niigi habrast poliitilist kultuuri kiiresti ja jõuliselt lõhkuma. Mitmed ühiskonnas väga suurt poliitilist kaalu omavad eelnõud on vabariigi valitsus esitanud huvirühmadele vaid formaalselt kooskõlastamiseks, määrates kooskõlastamise ajaks üksikud päevad, mille eesmärk on igasuguse sisulise arutelu vältimine. Sellist käitumist ei saa aktsepteerida,” seisis eelnõus, mille poolt hääletas kokku 23 saadikut nii Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kui Eesti 200 fraktsioonist, vahendab Ekspress.

Kuidas koalitsioonisaadikud sellist eelnõud toetama sattusid? Enamik neist ei saanud lihtsalt aru, mida täpselt hääletatakse. 19 võimupoliitikut mõistsid õigesti, et istungil korraldati eelnõu lõpphääletus. Ehk lihtsamalt selle üle, kas riigikogu kiidab eelnõu lõplikult heaks. Muidugi hääletasid nad, et on selle vastu. Seevastu eeldasid eelmainitud 23 saadikut saali hääletama tormates hoopis midagi muud. Nad arvasid, et hääletatakse eelnõu tagasilükkamise poolt.

„Riina Solman (Isamaa) andis mu kõrval soovituse, mis nuppu peaks vajutama. Mul algaja riigikogu liikmena tekitas see pisut segadust,” vabandas end Anti Haugas (Reformierakond). Eelnõu kiideti esimesel lugemisel heaks häältega 37–19.

Viimased uudised