Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna enne keskpäeva juhtus Tallinn-Tartu maanteel lühikese aja jooksul kaks liiklusõnnetust ning liiklus on häiritud. Ühes õnnetuses hukkus inimene.

Raske liiklusõnnetus juhtus kell 11.45 Tallinn-Tartu maantee 106. kilomeetril, kus põrkasid kokku kaks sõiduautot. Õnnetuse tagajärjel hukkus üks inimene ja mitu inimest sai vigastada.

Kell 11.25 paiku teatati liiklusõnnetusest samal teelõigul Tallinn-Tartu maantee 105. kilomeetril, kus kaubikuga sõideti kraavi. Juht sai kergemaid vigastusi.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Alar Smirnov palub inimestel liikluses olla ettevaatlik ja valida sobiv sõidukiirus, sest tee on libe ja lumine.

Raskemas õnnetuses põrkasid kokku Volkswagen Passat ja Opel Vectra. Esialgsetel andmetel kaotas Tallinna suunas liikunud Opel juhitavuse, sattus külglibisemisesse ja kaldus vastassuunavööndisse ning põrkas seal kokku Tartu suunas liikunud Volkswageniga.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus Opelis kaasreisijana viibinud 28-aastane naine. Opeli juht toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Volkswageni juht, 65-aastane mees ning kaasreisijad 65-aastane, 64-aastane ja 62-aastane naine toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Alar Smirnovi sõnul selgitab politsei õnnetuse täpsemaid asjaolusid alustatud kriminaalmenetluse käigus. „Praegu ei ole veel teada, millisel kiirusel õnnetuses osalenud autod liikusid, kuid selgitame seda uurimises. Talvel liigeldes on väga oluline adekvaatselt hinnata teeolusid ja oma sõiduoskust ning valida sobiv sõidukiirus, mis võib olla kehtestatud piirkiirusest ka oluliselt väiksem. Lumistes oludes tasub liiklemiseks varuda veidi rohkem aega ja mitte kiirustada, sest kõige tähtsam on, et inimesed tervelt sihtpunkti jõuaksid,“ ütles Smirnov.

Mõlemal sõiduautol olid nõuetele vastavad talverehvid. Juhid olid kained ja omavad juhtimisõigust. Suurim lubatud sõidukiirus antud teelõigul on 90 km/h. Sündmuskohal olid talvised teeolud, tee oli libe ja lumine.

Liiklus taastus kella 14.30 ajal.

Tänavu on juhtunud 1612 liiklusõnnetust, milles inimesed viga said. Hukkunud on 44 inimest. Eelmisel aastal samal perioodil juhtus 1470 õnnetust, milles inimesed viga said. Nendes õnnetustes hukkus 51 inimest.

Viimased uudised