Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Veel 5-6 aastat tagasi kiitsid Eesti president Toomas Hendrik Ilves, peaminister Taavi Rõivas ja Euroopa Komisjoni endine asepresident Siim Kallas taevani pagulaste vastuvõtmist.

Pagulased pidid olema talendid, neist pidid saama ülikoolide professorid ja leiutajad. Ja neid tuli vastu võtta võimalikult palju. „200 pagulast on liiga vähe!” kirjutas Siim Kallas väljaandes Eesti Ekspress.

Nüüd on talendid järjekorras piiri taga, Leetu tuleb neid mitusada ühe ööpäeva jooksul. Nad on siinsamas. Ilvesed-Rõivased-Kallased on aga vait nagu president Kaljulaid pärast koroonakriisi puhkemist. Auu, kus te olete?! Miks ei kaitse te oma lemmikuid-talente? Neid kiusatakse ju taga, pannakse kambakesi kuumaga telki elama ja tahetakse suisa tagasi saata.

Veelgi enam, Eesti valitsus saatis koguni Leedule abi, et pagulasi tagasi hoida. Kas te kujutate ette, milline jultumus ajal, mil riiki juhib Siim Kallase tütar Kaja.

Kui 5-6 aastat tagasi julgesid Helmed midagi piiksatada pagulaste kohta, siis tambiti nad maa põhja – öeldi, et nad on natsid, kes ei saa aru, kui suur väärtus on Süüriast ja Afganistanist saabuvad pagulased. Öeldi, et nad on nagu eestlased, kes kunagi Ameerikas vastu võeti, seetõttu ei saa nüüd süürlaste ja afgaanide ees piire sulgeda. Kui Eestis pandi pagulaskeskus põlema, siis olid Ilves ja Rõivas kohe kindlad, et seda tegid eestlased, need natsid, kes EKRE-t toetavad ja ei tea, mis on hea. EKRE hoidis ära Eesti üleujutamise tuhandete migrantidega, aga see võimuladvikule ei sobinud.

Aga miks siis nüüd pagulasi enam ei sallita? Miks Eesti ei taha süürlasi ja afgaane aidata, nagu kunagi aidati välismaal eesti pagulasi? Miks, peaminister Kaja Kallas, ei tõtta te appi, kui talendid on hädas?

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised