Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tähekese peatoimetaja Ilona Martsoni, toimetaja Kadri Hindrikuse, Tallinna Seto Laste Kooli, Setomaa koolide ning sootskate Annela Laaneotsa ja Õie Sarve ühise ettevõtmisena nägi ilmavalgust juba kolmas setokeelne Täheke.

Setokeelsesse Tähekesse on jutte kirjutanud nii Setomaal elavad kui väljaspool Setomaad elavad seto loomeinimesed. Loomulikult on setokeelsesse Tähekesse kirjutanud ja joonistanud seto lapsed nii Setomaalt kui Tallinna Seto Laste Koolist.

Sel aastal on setokeelses Tähekeses palju juttu loodusest ning lindudest. Ajakirjas on ka nuputamisülesandeid, meisterdamist, retseptinurk, aga ka mitu head ristsõna. Käesoleva aasta setokeelne Täheke on järjekorras juba kolmas, maailma esimene setokeelne lasteajakiri Täheke ilmus ülemöödunud suvel Seto Kuningriigi päevaks.

Kõik Setomaa koolide algklasside lapsed, Seto Laste Kooli lapsed ja kultuuriklubi Setoluu lapsed saavad ajakirja omale sügisel kingituseks, samuti jõuavad ajakirjad Setomaa lasteaedadesse ja raamatukogudesse.

Setokeelse Tähekese saab soetada endale ka Seto Kuningriigi päeval 5. septembril, samuti Setomaa Turismiinfopunktist Värskas ja Setomaa muuseumidest.

Viimased uudised