Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrdsete võimaluste voliniku eestvedamisel ilmus raamat vanemaealiste õigustest „Ise oled vana!“, mille eesmärk on anda inimestele juubelijärgseks elupooleks tagasi vahetevahel kaduma kippuv enesekindlus oma õiguste eest seismisel. Raamatus julgustatakse leidma elus ettetulevates olukordades lahendusi ja pakutakse juhiseid, kelle poole muredega pöörduda. 

„Idee selline teavik teha kerkis elulisest vajadusest. Nii mõnigi inimene on kahjuks kogenud, kuidas vanuse kasvades hakkasid mõned seni avali olnud uksed tasapisi kinni vajuma. Mõnikord öeldakse inimesele otse ja keerutamata välja, et sa ei saa seda sellepärast, et sa oled liiga vana, enamasti vihjatakse aga viisakalt erinevatele põhjustele, kuigi asja sisu on täpselt sama,“ ütles võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta. „Meie keskmine eluiga on lühikese ajaga tõusnud 22 aasta võrra, nii et inimeste liiga varase mahakandmisega on selgelt liiale mindud. Loodan, et raamat võtab vanusetundlikkust vähemaks,“ lisas Pakosta.

Raamatu mõte on vanematele inimestele teadvustada, millised õigused on neile seadustega riigi poolt tagatud ja julgustada oma õiguste eest seisma ning vajadusel abi või kohandusi küsima.

Uudse lähenemisega mahukas raamat valmis paljude inimeste koostööna, panustanute nimekiri on leitav https://bit.ly/3s5fdlB. Illustratsioonid joonistas Karel Korp.

Raamat on saadetud üle Eesti kohtadesse, kus inimesed seda käepäraselt sirvida saavad – raamatukogud, tervisekeskused, haiglad, hoolekandeasutused, juuksurid ja muud teenindussaalid. Raamat jõuab ka kõikidesse koolidesse, sest pooled õpetajadki on vanemad kui 50-aastased.

E-raamatu saab alla laadida https://volinik.ee/kasulikku/trukised/ .

 

Viimased uudised