Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna esmaspäeva, 19. detsembri õhtul õhutemperatuur Lõuna-Eestist alates langeb ja niisked ning märjad teepinnad muutuvad jäiseks.

Teisipäeval (20.12) laieneb uue aktiivse madalrõhkkonna serv üle maa. Öösel hakkab saartel lund ja lörtsi sadama ning sadu laieneb mandri läänerannikule ja seejärel edasi mandri sisealade poole, edastab ilmateenistus.

Õhutemperatuur on eeloleval ööl Lääne-Eestis -1..-5, Kesk- ja Ida-Eestis -6..-10°C, hommikuks tõuseb saartel ja läänerannikul 0..+2°C-ni. Ettevaatust! Teedel on kiilasjääd!

Päeval sajab mandri sisealadel kohati lund, saartel ja mandri lääneservas ka lörtsi ja vihma, õhtu poole laieneb sadu üle maa ida suunas Oodata on ka jäävihma ja seda soodustab soojema õhu liikumine külma aluspinna kohale, kus aga temperatuuritõus kulgeb aeglasemas rütmis.

Jäävihm tekib siis, kui pilvede ja maapinna vahel on piisavalt paks soe õhukiht, kus lumi või lörts sulab, kuid maapinna lähedal külm õhukiht, kus tekkinud vihm hakkab koheselt uuesti külmuma. Jäite ja kiilasjää oht on väga suur! Õhutemperatuur tõuseb Lääne-Eestis pärastlõunaks 0..+4°C-ni, Tallinn-Pärnu joonest ida pool on -1..-6°C piires, õhtul temperatuuritõus jätkub, Lääne-Eesti saarte rannikul võib küündida +5..+6°C-ni. Jõulude paiku hakkab ilm uuesti külmenema.

Viimased uudised