Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: IIZI

Suvesoojaga oleme selleks korraks hüvasti jätnud ja juba oleme saanud paaril hommikul saanud ka autoaknaid kraapida. Sügis on käes, mis tähendab Sinu autole taas suuri väljakutseid. Mida tasub sügisel ja talve hakul oma auto juures üle kontrollida?

Kojamehi tasub vahetada igal aastal

Kõige parem ongi seda teha enne külmaperioodi! Päevad on üha lühemad ning pimedad ja kehva nähtavusega ajal ei ole mõistlik riskida, et tekitad nii omakordi ohtlikke olukordi.

Kojamehed tuleks kindlasti vahetada, kui puhastamise järel jäävad ikkagi aknale triibud või jääb osa klaasist endiselt määrdunuks. See näitab, et klaasipuhasti kummist riba on kahjustunud.

Sügis on liikluses üks keerulisemaid aastaaegu

Tavaliselt esimene libe tee ehmatab autojuhte ikka korralikult. Samuti käivad pimedaga kaasas ka metsloomad, kes just sügisel aktiivsed on. Kindlasti tasub üle vaadata nii liikluskindlustus aga loomade puhul on siiski kasu vaid kaskost.

Enneta autouste ja luku jäätumist

Võta plaani uksetihendite õlitamine, sest sise- ja välistemperatuuride erinevuste tõttu võib tihenditesse niiskus tekkida, mis krõbedamal hommikul jäätub ja uksi ei ole võimalik avada. Ka külmunud autolukk võib kaasa tuua ebameeldivusi. Spetsiaalseid määrdeid nii tihenditele kui ka ukselukule müüakse igas autopoes.

Aknapesuvedelik on just nüüd oluline

Porised teed ja sage vihm panevad sagedamini aknaid pesema, et nähtavus oleks hea. Vaata üle, kas aknapesuvedelikku on piisavalt ning varu ka pesuvedelik, mis on sobiv miinuskraadideks.

Lisaks aknapesuvedelikule tasub üle kontrollida ka mootori jahutusvedeliku tase, õli aga vanematel sõidukitel ka pidurite ja roolivõimendiga seotud vedelikud.

Libe lehti täis tee. Mis olukorras on rehvid?

Kui suverehvid pidasid visalt vastu kõik soojad kuud, siis sügisel tuleks need siiski üle vaadata. Külmema ja niiskemate ilmadega muutuvad ka teeolud üha keerulisemaks ja panevad rehvide haakumisvõime kindlasti proovile. Suve jooksul võivad olla rehvid kuluda siledaks ning lehti täis või vihmane tee võib sileda rehvi korral olla ohtlik.

Kindlasti tasub üle kontrollida ka rehvirõhk, mis kipub sügiseste esimeste külmadega langema. Rehvirõhu väärtused on üldiselt märgitud juhipoolsel uksel.

Ole tüütuteks varahommikuteks valmis

Ilma kunagi ei tea ja sügistorm või varahommikune külm võib meid tabada kõige ebasobivamal hetkel. Selleks, et hommikul tööle kiirustades hiljaks ei jääks, pane juba praegu valmis varustus, millest sellistes olukordades kasu on. Näiteks taskulamp, jääkaabits, kindad ja rahvasuus tuntud „krokodillid.“

Viimased uudised