Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vanas Kreekas kasutatud safranist valmistatud rohi võib pakkuda kaitset koroona vastu, leiab Jeruusalemma ülikooli meditsiiniprofessor Ami Schattner.

Safranil põhinev rohi võib vähendada koroonasse suremust tervelt 50 protsenti, selgub teadusajakirjas European Journal of Internal Medicine avaldatud artiklist.

Seda ravimit – kolhitsiini – kasutati juba Muinas-Egituses, kus tuvastati rohu tervendavad võimed. See on üks väheseid ravimeid, mis on olnud kasutusel muinasajast kuni kaasajani välja. Viimasel ajal on sellega ravitud podagrast põhjustatud põletikke, vahendab Jerusalem Post.

Professor Ami Schattner on kolhitsiini mõju uurinud 20 aastat ja leidnud, et see pakub kaitset ka koroona vastu.

Kolhitsiini anti ligi 6000 koroonapatsiendile, kelle olukord paranes märgatavalt. Ühtlasi täheldati kolhitsiini saanud patsientidel suremuse vähenemist 50 protsendi võrra.

Ravim on väga odav, päevane doos on vaid pool milligrammi. Seetõttu võib kolhitsiinist olla palju abi koroona vastu võitlemisel.

Patsiendid taluvad seda ravimit väga hästi. Ainus kahjulik kõrvaltoime on mõnedel patsientidel kõhulahtisus, mistõttu loobusid 10 protsenti patsientidest selle ravimi kasutamisest.

Ravimit on kasutatud koroona vastu üle maailma: Kanadas, Kreekas, Lõuna-Aafrikas, Hispaanias ja Brasiilias.

Kolhitsiini on esmakordselt mainitud Egiptuse papüürustel aastal 1550 enne meie ajaarvamist, enne kui juudid Piibli loo järgi Egiptusest lahkusid. Hiljem kasutasid seda arstid Vanas Kreekas ja siis Araabia arstid 1000 aastat tagasi.

Hiljem on kolhitsiini kasutatud mitmete haiguste raviks. Nüüd loodetakse, et seda ravimit saab hakata kasutama koroonapatsientide ravimiseks. Ravimi eelis on see, et see on väga odav.

Viimased uudised