Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu liige Varro Vooglaid toob välja huvitavad küsimused homoabielude seadustajatele, mis talle esitati.

Vooglaid edastas sotsiaalmeedias järgmise info:

Täna helistas mulle riigikogu telefonile üks vilka mõtlemisega vang, kes palus esitada nn homoabielu seadustajatele, ennekõike hr Odinetsile ja pr Riisalole järgmised küsimused.

Esiteks, kui kaks meessoost vangi astuvad omavahel liitu, mida riik hakkab tunnistama abieluna, siis kas neil tekib perekonna ja eraelu puutumatuse põhiõigusest tulenevalt ka õigus kongi jagada? Ja kui tekib, siis kuidas on see kooskõlas võrdse kohtlemise põhimõttega, pidades silmas, et neil meesvangidel, kes soovivad endale abikaasaks võtta naissoost vangi, vastavat õigust ei ole?

Teiseks, kui meessoost vang otsustab pärast pr Riisalo poolt lubatud „soovahetuse” lihtsustamist oma „sugu muuta” ja riigi silmis „naiseks hakat””, siis kas tal on õigus nõuda enese üleviimist naistevanglasse – hoolimata sellest, et vägistamiseks vajalik anatoomiline instrument on tal endiselt alles? Kui ei ole, siis miks, ehk kas riik ei pea teda siis ikkagi täisväärtuslikuks naiseks? Ja kuidas saab üldse naiseks tunnistatult nõuda, et ta peab jääma meestevanglasse?

Küsimused on täiesti põhjendatud ja näitavad, millisesse hullumajja meie ühiskonda tervest mõistusest taandudes tüüritakse.

Viimased uudised