Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kevadsuvi on traditsiooniliselt koduremondi tegemise aeg. Enim soovitakse remontida vannituba ning keskmine remondiraha, mida selleks vajalikele töödele kulutada, on 870 eurot. Samas on keskmine vannitoa remondile kuluv summa 2140 eurot, selgus Credit24 läbi viidud lühiuuringust.

Credit24 turundusjuht Annika Parm ütles, et kevaditi tärkab inimeste aktiivsus koduga seotud tööde osas. „Viisime aprillis koostöös Nordstati ja Dentsu Aegisega läbi uuringu, millest ilmnes, et  kõige enam – 33 protsenti vastanutest – kavatseb osta just koduga seotud kaupu. See on mõistetav ja ootuspärane, sest kevadel võetakse muuhulgas ette remonditööd, milleks juba sügistalvel valmistuma hakatakse,“ märkis Annika Parm.

Kõige enam tuntakse huvi vannitoa remontimise vastu. „Keskmine summa, mida remondile soovitakse võimalusel kulutada, on 870 eurot. See on väljaminek, mille kodule värskenduskuur teha, nii et tulemus annaks võrdluse eelnevaga,“ ütles Parm. Samas tõi ta välja, et vannitoa remondile kuluv keskmine summa on suurem – 2140 eurot. „Vannitoa remondi teeb kulukaks sansõlme välja vahetamine. Uued dušinurgad, segisti või vanni soetamine tõstab kulusid, samas, kui elu- või magamistoale saab uut hingamist anda juba seintele uue tooni andmisega,“ arutles turundusjuht.

Tema kinnitusel olid lisaks vannitoa uuendamisele populaarsed veel magamis- ning lastetoa remonditööd. „Vastustest selgus, et pigem eelistatakse väikeremonti ning lihtsamaid töid kui korteri täielikku renoveerimist. See on selgitatav sellega, et paljusid töid saab ise ära teha, ilma, et peaks palkama ehitusspetsialistid ning sellega väljaminekuuid veelgi suurendama. Kindlasti muutis ka läbitud eriolukord inimeste suhtumist, kuna oli kodus püsimise vajadus ning aega vajalikke remonditöid teha varasemast enam.“

Viimased uudised