Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuigi president Kersti Kaljulaid lubas oma 2017. aasta kõnes jätkata perevägivalla teemat nii kaua oma kõnedes kuni probleem on välja juuritud, oli ta sellest tänavu loobunud.

Sellise tähelepaneku tegi Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, kes ütles, et oli üllatunud, kui perevägivalla teemast enam juttu polnud.

Kaljulaid ütles oma esimeses kõnes 2017. aastal järgmist:

„Millal te kuulsite viimati poliitilist diskussiooni, näiteks enne valimisi, kuidas lugupeetud kandidaadid võiksid aidata vägivalda välja juurida? Nõudke sellist diskussiooni! Ärge valige inimesi, kes koduvägivalla teemal suudavad genereerida vaid mõne rumala nalja. Ärge naerge ja ärge valige.

Omalt poolt luban, et ei lakka pidupäevakõnedes teile sellest rääkimast enne, kui ma tunnen – hoiakud tõesti muutuvad. Kui kodudes on inimesed kaitstud, siis oleme ka avalikus ruumis enam kaitstud liiklusraevu, juhusliku peksasaamise ja põhjendamatu halvakspanu eest.”

Taustaks olgu märgitud, et perevägivalla juhtumid on Eestis aasta-aastalt sagenenud ja viimati esitati süüdistus perevägivallas lausa aasta emaks valitud naise suhtes. See näitab, et perevägivalla teema on Eestis väga tõsine ja sellega peaks tegelema. Kurb on see, et presidendile see teema enam huvi ei paku.

Küsimusi tekitas ka see, et president tõi oma kõnes positiivse eeskujuna välja Vargamäe Andrese, kes esimesel naisel (Krõõdal) lasi end surnuks töötada ja teise naise (Mari) lõi vigaseks…

Kommentaarid

Viimased uudised