Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Annika Parm. Foto: Credit24

Piirangute leevenemine viis inimesed ostukeskustesse, ehitus- ja aiapoodidesse. 61 protsenti tarbijatest ütleb, et eriolukorra ajal jäid kodused remonttööd pausile, sest soov oli valida ehitusmaterjale poes koha peal, selgub Credit24 läbi viidud küsitlusest.

Küsitluses osalenud tõid välja, et kõige enam võeti ette lihtsamaid ehitustöid, näiteks vahetati tapeeti, tehti maalritöid ja selliseid koduga seotud korrastustöid, mis olid aja puudusel varem edasi lükatud.

Kui 61 protsenti inimestest jättis vajalike kaupade ostmise ajale, mil ehitus- ja aiapoed taas avatud, kinnitas 39 protsenti vastanutest, et said vajalikud ostud sooritada e-kaubanduse võimalusi kasutades ja kodu värskendamist ei pidanud pausile panema.

„Inimesed sõnasid, et e-poed on küll mugav võimalus oste sooritada, ent samas on arvuti- või mobiilse seadme ekraanil raskem teha mööbli, kardinate või värvilahendustega seotud valikuid, mistõttu lükkus remondi lõpetamine aega, mil poed füüsiliselt taas avatud,“ sõnas Credit24 turundusjuht Annika Parm.

Kõige enam võeti eriolukorra ajal ette köögi- ja vannitoa pisiremonti. Seda kinnitas tervelt 32 protsenti vastanutest. „Vannitoa remontimine on läbi aastate enim koduomanike tähelepanu saanud, sest ka möödunud aasta samal ajal läbi viidud tarbijaküsitlusest selgus, et kõige enam sooviti remontida just vannituba,“ selgitas Annika Parm.

Vastustest ilmnes samuti, et neil inimestel, kes said koroonapiirangute ajal oma töö iseloomust tulenevalt viibida pigem kodukontoris, oli võimalik remonttöid senisest enam planeerida. „Kui varem oli ajapuudusest tingituna kodu või aia värskendamist edasi lükatud, avanes nüüd võimalus mõelda, kas ja mida oleks vaja teha,“ selgitas Parm.

Kommentaarid

Viimased uudised