Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

MRT masin. Kujutis on illustratiivne.

Üsna omamoodi juhtum oli mõni aeg tagasi Tartu Ülikooli Kliinikumis, kus inimene unustati magnetresonantstomograafi (MRT). Kabineti uks keerati lukku ja patsient jäi tundideks lõksu.

MRT-masinasse unustatud paanikas patsient helistas päästeametisse ning teda tuldi tunde hiljem päästma. Kliinikumi töötajad jäid meediaga suheldes kidakeelseks, kuid asja avalikustanud Delfi andmetel on vallandatud üks vahejuhtumiga seotud töötaja.

Radioloogiakliiniku töötajad kommenteerisid vahejuhtumit lakooniliselt: „Suhelge avaliku suhete juhiga. Mina ei tea midagi, mina ei kommenteeri.” Kidakeelsed olid MRT radioloogiatehnik Triin Kasesalu, ülemõde Terje Markus ning ka teised radioloogiaosakonna töötajad.

Kliinikumi pressiesindaja Kristi Tael vastas sosinal, et uurib töötajatelt kaebuse kohta. Kaks tundi hiljem vastus ka saabus.

„Kliinikumi radioloogiakliiniku MRT uuringul juhtus kahetsusväärne intsident, millega Te olete telefonivestluse põhjal järeldades kursis. Oleme patsiendiga sõlminud kompromisskokkuleppe ning seetõttu ei ole meil juhtunust voli kolmandale osapoolele kõneleda,” kinnitas Tael, et patsient tõepoolest lukustati masinasse.

Õhku jäid mitmed küsimused, mida Tael keeldus kommenteerimast, viidates kompromissile.

MRT aparaat kasutab tugevat magnetvälja ja raadiolaineid, et inimese siseorganitest kujutisi saada. Võrreldes röntgeni või kompuutertomograafiga puudub MRT puhul kiirituse oht. MRT protseduur võtab aega keskmiselt 30 minutit.

Viimased uudised