Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Korstnaaugus põlenud tahm. Foto: Lõuna päästekeskus

Kolmapäeva, 17. jaanuari õhtul kella 23.42 ajal süttis Mustlas Posti tänaval elumaja korstnalõõrides tahm.

Maja ärklikorrusel olid korstnas lahtiste kivide vahel augud, millest leegid ja sädemed välja paiskusid. Põrandal hõõgus juba saepuru, mille päästjad kustutasid ja lumega katsid.

Päästjad eemaldasid korstna ümbert süttida võivad esemed ning sulgesid küttseadme siibrid ning uksed. Korstnapõleng summutati pulberkustutiga. Õnnekombel vahelaed ei süttinud.

Päästjate hinnangul oli kütteseade katkine ja pikka aega puhastamata ning selle ohutus kontrollimata. Selle kasutamine keelati.

Majas polnud ei suitsu- ega vingugaasiandurit. Päästjad olid paigaldanud 2020. aastal kodunõustamise käigus suitsuanduri, millest ainult tald laest leiti. Päästjad olid sunnitud katkise kütteseadme kasutamise keelama ja planeerisid järgmise kodukülastuse, et tuleohutuse olukorda ja juhiste järgimist täiendavalt üle kontrollida.

Kütteseadmeid tuleb puhastada ning nende korrasolekut kontrollida vähemalt kord aastas. Olenevalt kasutamise intensiivsusest tihedamalt. Kord viie aasta jooksul peab eramaja korstent pühkima ja seadmeid hooldama kutseline korstnapühkija, kes annab tehtud tööde kohta tõendi. Vahepealsel ajal võib hooldustöid ise teha. Kortermajas peab igal aastal käima kutseline korstnapühkija.

Viimased uudised