Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: annameau.ee

Homme lipupäevana tähistataval veteranipäeval kogutakse kontserdiga Vabaduse väljakul raha Lõuna-Eesti haigla ja Võru linna heaks.

Teisipäeval, 23. aprillil tähistatakse riigilipuehteis veteranipäeva, millega tunnustatakse Eesti iseseisvuse kaitsel välismissioonidel osalenud mehi ja naisi ning nende perekondi. Tänavu seitsmendat korda tähistatava veteranipäeva traditsioon sai alguse 2013. aastal ning on alates 2014. aastast ka ametlik lipupäev. Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama 23. aprillil riigilipud, et näidata oma toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Alates 2014. aastast viiakse aprillikuus läbi ka Sinilillekampaaniat, mis kutsub üles kandma sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Tänavu kuuendat korda toimuva kampaania kodulehe ja sündmused leiab veebiaadressilt annameau.ee.

Sinilille toodete müügist kogunevate annetuste abil toetakse veterane, nende lähedasi ning tervishoiu ja spordi valdkonda laiemalt. Tänavu aitavad annetused Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutusel soetada taastusravi seadmeid, MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Võru linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel.

Veteranipäeva sündmused algavad päikesetõusul Narvas riigilipu heiskamisega veteranide poolt. Kell 09:00 mälestatakse hukkunud kaitseväelasi Afganistanist Camp Bastionist äratoodud mälestusmärgi juures Paldiskis.

Kell 12:00 peetakse Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus Jüripäeva jumalateenistus, kus süüdatud ja õnnistatud mälestustuled lähetatakse langenud kaitseväelaste haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele.

Naiskodukaitse korraldab veteranipäeval kell 13:00 algava Sinilillematka kogu perele Roosna-Allikul, kell 17:00 algava Jüriöö orienteerumise peredele Karksi-Nuias ja kell 18:00 algava Jüriöö matka Viru-Nigulas.

Erinevate sündmustega täidetud päev kulmineerub õhtul Tallinnas Vabaduse väljakul tasuta Veteranirocki kontserdiga, kus astuvad üles Tanel Padar, Elephants from Neptune, Pedigree, Pööriöö ja ajateenijate bänd Kitarripatarei.

Veteranirockile eelneb kell 16:00 Tallinnas Vabaduse väljakul avatav militaarmess, kus osalevad Eesti kaitsetööstuse liidu ettevõtted, mittetulundusühingud, politsei- ja piirivalveamet ning Kaitseliidu, kaitseressursside ameti ja kaitseväe üksused.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub üle 3000 inimese. Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Viimased uudised