Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru Stedingu maja luuleõhtute sari jätkub neljapäeval 15. märtsi õhtul kell kuus naisluuletajate esinemisega. Järjekorras juba viiendal luuleõhtul astub üles tervelt viis Lõuna-Eesti naisautorit, kelle seas on nii poetesse kui muusikuid.

Kui varem on Võru Stedingu maja luuleõhtutel esinenud valdavalt mehed, kelle seast tuntuimad Tallinna poeedid Ivar Sild ja Jürgen Rooste ning läinud aasta kevadel Tartust Võrru elama kolinud Karelus, siis märtsis otsustati sõna anda naistele.

Kuid kes ikka poetesse paremini kirjeldaks kui poeet? Stedingus mitmel korral oma luulet ette kandnud ja õhtu juhina üles astuv Karelus kirjeldab neljapäeval esinevaid naisi järgmiste sõnadega:

„Liisa Tulvik – imeline kooslus vokaalist ja kitarrist. Tema enda sõnad ja meloodiad. Kaunis inimhing. Raputab oma lihtsa ja muretu olekuga kõigil kuulajatel ja kogejatel mõtted ülepaisutatud ebatarvilikest argimuredest kaugele eemale.

Irja Tähismaa – tema hingus ja maht lummavad ka kõige tõrksama inimese. Ehe, õilis, aus ja hoolitsev. Vägev inimene ja veel võimsam naine. Eeskuju paljudele. Tõeline kirjanik, kes oskuslikult rändab luuleradadel ja proosamaastikel.

Rabarbara Kraater – aus, ehe, eluline, päevakohane. Ütleb, mida mõtleb, ja mõtleb, mida ütleb. Temal justkui on otseühendus eluväega. Inimene – vist – , keda tuleb kõigil kasvõi korra elus kogeda.

Ann Mustkaaren – südamlik, õpetlik, hell, jõuline ja tõeline.
Inimene, kes teab, kuidas ja mida ning millal teha. Inimene, kes on leidnud muusika ja keda on leidnud sõnad. Inimene, kes kogu oma olemuses on justkui ringikõndiv kodune tunne.

Kristel Visnapuu – elegantne, siiras, ehe, kohalolev ja kohalolu tajuv ja mõistev loominguline hing. Võibolla igaühes meist on natuke Kristelit, võibolla Kristelis on natuke meid kõiki. Saame teada ja näha!”

Nonii, nii et kõik, kes tahavad kogeda ehedat ja tõelist luulenaudingut ning näha võrratuid poetesse, seadku neljapäeva õhtul kell kuus sammud Võru Stedingu maja poole! Üritus on, nagu ikka, tasuta.

Varasematel kordadel on Stedingu maja luuleõhtutel üles astunud järgmised autorid: Karelus, Ivar Sild, Irja Tähismaa, Rainer Gapfauf, Helen Piir, Ann Mustkaaren, Jürgen Rooste, Marcus Müürsepp ja Põlva bänd Halogen.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised