Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Luurevõistlus 2018. Foto: Maret Kommer

Esmaspäeval, 5. augustil kell 17.00 algab Valgamaal Lüllemäel Karula Vabadussõja ausamba juures Kaitseliidu korraldatud Admiral Pitka luurevõistlus.

Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada veel ka teisipäeval, 6. augustil kell 14.00-19.30 avatud kontrollpunktis, mis asub Sooru järve lõunapoolsel kaldal Valgamaal Soorus.

Tänavusel rahvusvahelisel Admiral Pitka luurevõistlusel läheb rajale 29 neljaliikmelist võistkonda, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult üheksakümmend kilomeetrit.

Võistlema tullakse neljateistkümnest riigist. Välismaistest külalistest on kolme võistkonnaga esindatud Soome, kahega USA ja ühe võistkonnaga Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Itaalia, Kanada, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Rumeenia ja Taani riigikaitseorganisatsioonid. Ka võistleb üks USA, Bosnia ja Hertsegoviina ning Eesti ühisvõistkond.

Lisaks piiritagustele relvavendadele lähevad võistlustulle ka kodumaised jõustruktuurid. Kaitseliidust on esindatud võistkondadega Harju, Järva, Pärnumaa, Rapla ja Tallinna malevad ning Naiskodukaitse.

Veel võtavad võistlusest osa Kaitseväe peastaabi, pioneeripataljoni ja Vanglateenistuse võistkonnad.

Admiral Pitka luurevõistlus on Kaitseliidu korraldatav rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kommentaarid

Viimased uudised