Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viljandi elanik edastas sotsiaalmeedias hoiatuse, mille kohaselt lülitas ta voolu välja, aga tarbimist arvestati edasi.

Kirjeldus on järgmine:

HOIATAN INIMESI!

Mul on Viljandis üks korter, mille voolu ma lülitasin peakaitsmest ja kilbist välja. Nüüd vaatan 12-13-14-15 august, kui ma olin Vormsil, on tekkinud elektri tarbimine, vaatamata sellele, et korterisse vool, elekter üldse ei jõuagi. Kilbist välja lülitatud.

Kirjutasin siis 220- ENERGIA-le, et milles asi. Nemad kirjutasid vastu ja süüdistasid ELERING-i. ELERING ajas kogu süü app-i tootjate kaela, et äpis on vead sees.

Kas ELERING-il pole piisavalt vahendeid, et korralikud tarkvaraarendajad ja tarkvara tellida? Eleringi klienditeenindaja ütles, et tema näeb ka minu korteris 0 arvet, et kulutatud elektrit pole, aga reaalsuses on mul arve 3 päeva eest üleval. Kuigi elektrit kasutatud pole ja ise olin hoopiski VORMSIL. Tundub, et vigane äpp on ELERING- ile kasulik asi. Klient maksab kõik kinni!

Eleringi kommentaar:

Tahaksime juhtida teie tähelepanu sellele, et see postitus sisaldab valeinfot. Lühidalt on lugu selles, et inimene kasutab oma elektrimüüja 220 Energia rakendust, mis näitas talle mingil ajahetkel tarbimist kohas, kus see oli välja lülitatud. Inimene pöördus 220 Energia poole, kes suunas ta võrguettevõtja poole. Kuid võrguettevõtja all peeti silmas jaotusvõrguettevõtet, antud juhul Elektrilevi. Elektrimüüjate rakendused saavad inimese tarbimisandmed tõepoolest Eleringi ehk põhivõrguettevõtte hallatavast andmelaost, kuid tarbimist mõõdab ja neid andmeid edastab sinna siiski jaotusvõrguettevõte, kes valdavalt on Eestis Elektrilevi. Jaotusvõrguettevõte vahel korrigeerib oma andmeid hiljem ja see antud olukorras juhtuski, kuid miks see vahel vajalik on, tuleks küsida jaotusvõrguettevõtte Elektrilevi käest, nemad oskavad seda selgitada. Elering on põhivõrguettevõte, kellel ei ole eratarbijatest kliente, seega ei saa Elering mõõta inimeste tarbimist ega neid andmeid ka kuidagi edastada, seda teevad jaotusvõrguettevõtted.

Viimased uudised