Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Looduskaamera ette jäänud emakaru poegadega. Foto: Gaido Patrik

Hobifotograaf Peeter Karaskit ründas täna varahommikul Lõuna-Eestis Lääniste kandis metsas suur karu.

„Appi, just praegu varahommikul kell 4.12 Läänistes (minu sünnikodu) juhtus minu elu kõige ohtlikum seik! Mind ründas karu! Ma püüan küll rahulikuks jääda aga käed värisevad ja süda lööb viimaseid täistuuridel lööke. Mu kurk on nii valus ja hääl on ära sest ma karjusin täiest kõrist, vehkisin kätega ja suure objektiiviga aga tema jooksis aina minu poole. Mul käis süda saapasääres ning arvasin, et siia ma nüüd jään…Ma hetkel istun autos, värisen üle keha ning mõtlen, et mõned minutid tagasi oleksid jäänud need minu elu viimasteks minutiteks,” kirjutab Karask Facebookis.

Karask kirjutas, et ta teadis, et karuga kohtudes tuleb kõva häälega karjuda ja kätega vehkida, aga esialgu tardus ta ehmatusest paigale. Siis aga karjus ja vehkis kätega ning hirmutas karu oma kaamera sarivõtte heliga.

Karaski arvates karu ehmatas ära, kui põõsast välja tuli ja inimene oli tema nina ees. „Äkki ründas ehmatusest, äkki olid tal pojad, kes jäid varju põõsastesse, äkki … Põhjust ma ei tea aga kaks korda ründas ja minu röökimine ja kätega vehkimkne ja kaameraga sarivõttega klõbistamine lõpuks taltsutas teda,” lisas fotograaf.

Viimased uudised