Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Sarnaselt Eestiga on ka Hispaania noorte hulgas populaarseim erakond kohalik rahvuslik-konservatiivne erakond. Hispaanias vaid 6 aastat tagasi asutatud VOX peaks olema suurim üllataja tänastel valimistel. Rahvas peab VOXi juhti Santiago Abascal’i eelistatuimaks peaministriks.

Praegune sotsialistist Hispaania peaminister Pedro Sánchez on inimesed välja vihastanud sellega, et tahab Hispaania endise riigijuhi, Francisco ‘Generalissimo’ Franco hauatempli ära lammutada ja põrmu ümber matta. Seda peetakse Hispaanias ajaloo peale sülitamiseks.

Uue partei VOXi valijatest on aga kolmandik noored, keda on õpetatud Hispaania jalgpallimeeskonna toetuseks lippe lehvitama ja kes on tänu sellele väga rahvuslikult meelestatud, vahendab Daily Mail.

Hispaania noored on rõõmsad, et saavad olla hispaanlased. Nüüd on küsimus, kui kaugele nad asja viivad. Hispaania rahvuslikult meelestatud noorte marsid pole vihased nagu Nürnbergi omad, nad on rõõmsad.

Nii nagu teistes sarnaste erakondade puhul Euroopas taotleb VOX kümnete tuhandete riiki imbunud illegaalsete immigrantide väljasaatmist. Samuti nõutakse müüri ehitamist ümber Ceuta ja Melilla enklaavide Aafrikas Maroko piiri ääres.

Nii nagu Eestis, süüdistavad kriitikud Hispaania rahvuslikku VOXi fašimi sümpatiseerimises ja homofoobias. Erakond toetab Hispaaniale iseloomulikku härjavõitlust. Paljud vanemad hispaanlased toetavad samuti VOXi, kuna nende arvates oli Franco tore mees, kes toetas lihtsaid inimesi.

VOXi poolt on pannud inimesi hääletama ka Kataloonia ja Baskimaa iseseisvuspüüdlused, samuti terrorism. Koos VOXiga on pööranud paremale ka teised erakonnad, et hakata piirama immigratsiooni. Paljud inimesed leiavad, et rahvast on vaja kaitsta immigrantide voolu eest.

VOXi esindajad väidavad, et neil pole Francoga midagi ühist. Nad on majanduslikult liberaalsed ja konservatiivsed moraali küsimustes. Samas aga igatsevad paljud hispaanlased Franco aega tagasi ja VOX meenutab neile seda aega.

Kommentaarid

Viimased uudised