Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hispaanias kasvab koroonaga nakatumine taas mühinal, mistõttu keelati terves riigis avalikus kohas suitsetamine, samuti pandi kinni ööklubid ja hilisõhtused baarid.

Hispaania terviseminister Salvador Illa põhjendas suitsetamise keelustamist asjaoluga, et suitsuga levib viirus edasi. Lisaks suletakse ööklubid ja õhtused baarid ning restoranid peavad uksed sulgema kell 1. Uusi kliente ei tohi enam peale keskööd sisse lasta ja ühes söögikohas tohib korraga olla 10 klienti, vahendab Daily Mail.

Eile neljapäeval tuvastati Hispaanias 2935 uut koroonaga nakatumist, kokku on Hispaanias nakatumisi 337 334. Riigis on registreeritud 28 605 koroonasurma.

Galiitsia piirkond ja Tenerife kehtestasid suitsetamise keelu juba eile neljapäeval. Hispaania terviseministeeriumi tellitud uuring selgitas juulikuus välja, et suitsetamisel eralduvad õhku viiruse osakesed, kui suitsu välja puhutakse. Lisaks võib viirus levida, kui inimene võtab suitsetamiseks näomaski eest.

Samas on mõned asjatundjad hoiatanud, et see pole veel tõestatud, et koroonaviirus leviks edasi suitsetamisega. Lisaks on mõnedes uuringutes selgunud, et suitsetajad nakatuvad vähem koroonaviirusega kui mittesuitsetajad. Haiglasse on koroonaga sattunud väga vähe suitsetajaid terves maailmas.

Hispaanias, välja arvatud Kanaaridel on maski kandmine avalikes kohtades kohustuslik nii siseruumides kui väljas. Hispaania epidemioloogia ühing kutsus juba juulikuus tänaval suitsetamist keelustama, kuna suitsetajad, kes on nakatunud, aga kel pole haiguse sümptomeid levitavad oma suitsetamisega haigust edasi. Ühingu info kohaselt on suitsetajad suuremad koroona levitajad, aga samas pole teaduslikke uuringuid, mis seda infot kinnitaks.

Kommentaarid

Viimased uudised