Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Keskkonnaamet

Kõpu poolsaare põhjarannikule on umbes 20 kilomeetri ulatuses uhutud hõredalt rusikasuurused või väiksemad hallika värvusega, määrivad ja kleepuvad ning kerge rasvalõhnaga klombid.

Keskkonnaameti Hiiumaa järelevalvebüroo juht Marek Põld ütles, et kontrollkäikudel on leitud hallika kleepuva aine reostust Kõpu poolsaare põhjarannikul Ristna otsast kuni Palli rannani; vähesel määral ka poolsaare lõunaküljel RMK Kaleste puhkeala rannast.

„Rannal tasub olla tähelepanelik, sest hallikad klombid kleepuvad ja määrivad tugevalt, ning seep või nõudepesuvahend selle vastu hästi ei aita,“ hoiatas Keskkonnaameti Hiiumaa järelevalvebüroo juht. „Ainest on võetud proovid, mis on saadetud laborisse ja tulemusi võib oodata mõne päeva pärast. Praegu on keeruline arvata, millega võiks tegu olla, kuid igal juhul tasub hoiduda kokkupuutest selle ainega,“ soovitas Marek Põld.

Seega ei ole soovitatav Kõpu poolsaare põhjarannikul mere äärde minna väikeste laste või lemmikloomadega.

Kuidas Kõpu poolsaarele uhutud reostusega edasi toimetatakse, otsustatakse Hiiumaa vallavalitsuse, Keskkonnaameti ja Päästeameti koostöös pärast seda, kui laborist on saabunud analüüsi vastused.

Rannas liikudes tuleks olla reostuse suhtes tähelepanelik.

Siin on pildid:

Viimased uudised