Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vabaerakonna uus üldprogramm keskendub inimesele ning majanduskeskkonnale tema ümber. Me kutsume oma programmiga ellu aktiivse majanduspoliitika, mis soodustab tootlikkuse kasvu, teadmistepõhise majanduse arengut ning inimese vabadust tegutseda ja saada oma töö viljadest kasu, toob välja erakonna esimees Andres Herkel.

 „Igasuguse poliitilise ja majandusliku tegevuse ülim eesmärk ja väärtuse mõõdupuu on õnnelik ja vaba inimene. Riik ja riigi poliitika ei saa ega tohi olla eesmärk iseeneses. See õigustab ennast vaid siis, kui see on suunatud inimese teenimisele. Iga erakond, kes pürgib riigivõimu teostama, peaks sellest tõdemusest lähtuma. Vabaerakond lähtub,“ tõi programmi olulisima mõttena välja Andres Herkel.

Vabaerakonna vaade majandusele on samuti inimesekeskne. „Majandus on see, mida me kõik iga päev taasloome ja mis tagab igaühe heaolu, kultuuri säilimise ja turvalisuse,“ lisas Herkel.  „Me soodustame erinevaid ettevõtlusvorme, ühistegevust, innovatsiooni ja ekspordivõimekust. Suurem vabadus ja inimese kesksus tähendab maksukoormuse vähenemist töötamiselt ja ettevõtlikkuselt. Maksustame pigem rikas olemist, mitte rikkaks saamist, nagu on öelnud klassikud. „Peame oluliseks tööjõumaksude vähendamist. Erinevalt teistest erakondadest oleme meie valmis välja ütlema ka selle rehkenduse teise poole. Peame mõtlema kommertskinnisvara maksustamisele. See ei tähenda, et maksustatakse inimesele kuuluv eluase, pigem tähendab see selget regionaalset maksuerisust, sest kallis kommertskinnisvara asub eeskätt pealinnas ja selle ümbruses,“ täpsustas Herkel.

Töö, tervise ja sotsiaalse turvalisuse valdkonna edendamise võimalustena näeme paindlikumaid töösuhteid, sest nii anname me palju rohkem võimalusi noortele, lastega peredele, aga ka vanemaealistele ja puuetega inimestele. „Me ei saa üle ega ümber õnnelikumast Eestist. Õnnelik Eesti on selline, kus nii vanadel kui noortel on hea olla, kus on tõhusad meetmed selleks, et lapsed saaksid sündida ning kuhu siit lahkunud tahavad tagasi tulla,“ lisas Herkel.

Inimese ja temale soodsa majanduskeskkonna kõrval on kolmandaks oluliseks teemaks demokraatia ning ühiskonna ja riigi areng. „Vabaerakonna ettepanekud demokraatia edendamiseks jäävad Vabaerakonna kaubamärgiks senikauaks, kuni meie arvukaid ettepanekuid arvestama hakatakse. Soovime anda inimestele rohkem võimalusi poliitilises elus ning riigikorralduses kaasa rääkida. Selleks aga, et see kõik juhtuda saaks, vajame töökindlat e-riiki ja vähem regulatsioone ning inimeste elu suunavat paberimajandust. Oleme oma tegevused selle saavutamiseks kokku võtnud mõistega lihtne riik!“ ütles Herkel.

Vaba, hästi ja edukalt toimiv ühiskond eeldab usaldust riikliku poliitika vastu. „Vabaerakond jätkab võitlust korruptsiooniga ning ei lepi korralagedusega erakondade rahastamisel,“ lõpetas Herkel.

Vabaerakonna uus programm on täismahus lugemiseks üleval siin.

Viimased uudised