Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu Isamaa fraktsiooni liikme Heiki Hepneri sõnul tähendab valitsuskoalitsiooni otsus loobuda senistest hasartmängumaksu põhimõtetest miljonitesse eurodesse ulatuvat kahju haridus- ja kultuurivaldkonnale.

Riigikogus esimese lugemise läbinud Hasartmängumaksu seaduse ja riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu (459 SE) kohaselt loobutakse riigieelarvesse laekunud hasartmängumaksu tulu sihtotstarbelisest kasutamisest. Sellega väheneb aga rahastus kultuurivaldkonnale, regionaalarengule ning haridus- ja noortevaldkonnale.

Riigikogu liikme Heiki Hepneri sõnul selgub eelnõu seletuskirjast, et järgmise nelja aasta jooksul väheneb nende valdkondade rahastus kokku 11,76 miljonit eurot. „Valusalt saab pihta nii regionaalpoliitika kui ka spordivaldkond. Näiteks on Olümpiakomitee välja toonud, et ainuüksi järgmisel aastal kaotab Eesti sport 341 000 eurot ning nelja aasta jooksul oleks kahju juba 2,7 miljonit eurot,“ ütles Hepner.

„Senine põhimõte, kus hasartmängudest laekuv tulu suunatakse kultuuri, spordi ja muude tegevuste arendamiseks on iseenesest õige. Kahju, et koalitsioonierakonnad soovivad sellest loobuda ning eriti valus on, et selle asemel ei pakuta valdkondadele kindlustunnet rahastuse küsimuses,“ rõhutas Hepner.

Kehtiva hasartmängumaksu seaduse kohaselt läheb 47,8 protsenti laekunud hasartmängumaksust Eesti Kultuurkapitalile ja ülejäänud osa neljale ministeeriumile, milleks on: Sotsiaalministeerium, Kultuuriministeerium, Haridus- ja teadusministeerium ja Rahandusministeerium. Eelnõu kohaselt ei sätesta seadus enam ministeeriume, nende haldusala konkreetseid valdkondi ega hasartmängumaksu kui rahastamisallikat. Need sätted võetakse seadusest välja.

Viimased uudised