Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Kaja Kallase kolmas valitsus on napi kuue kuuga andnud juba enam kui 30 korral erandkorras Eesti kodakondsuse inimestele, keda on vähemalt kahel korral kriminaalkorras karistatud tahtlikult korda saadetud kuriteo eest.

„Poole aastaga on tehtud rohkem erandeid, kui mitu eelmist valitsust kogu ametis oldud aja jooksul,” osundas riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder.

Korduvalt kriminaalkorras karistatutele valitsuse eriotsusega kodakondsuse andmise võimalus tekkis Eesti seadusandlusesse 2006. aastal Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu koalitsiooni otsusena. Viimase kahe Riigikogu koosseisu juures on seda võimalust eriti aktiivselt kasutanud just Kaja Kallas peaministrina – tema esimene valitsus tegi kokku 25 erandit, teine, Isamaa vastuseisu tõttu, mitte ühtegi.

„Nüüd on erandite tegemine võtnud aga epideemilised mõõtmed, sest kuue kuuga on Eesti kodakondseks saanud üle 30 korduvalt kriminaalkorras karistatud inimest. Sealjuures on varasemalt valitsuse otsus alati olnud tõesti erandlik, sest tagasi lükatud taotluste arv on ületanud mitmekordselt erandite oma. Nüüd on olukord vastupidine: erandlik on see, kui tuleb kodakondsuse andmisest keeldumise otsus,” osundas Seeder.

Isamaa fraktsiooni esimehe sõnul on oht, et trend jätkub, sest koalitsioon hääletas kolmapäeval Riigikogus maha Isamaa eelnõu, mis oleks lõpetanud korduvalt kriminaalkorras karistatutele kodakondsuse andmise võimaldamise.

Toimetuselt:

Huvitav, kelle huve esindab Kaja koos oma kambajōmmidega. Eestis on puudu kriminaale ja vanglad on pooltühjad: valitsus on võtnud suuna majanduse elavdamiseks (varastatud asi ju vaja uuesti osta).

Viimased uudised