Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõuna-Eestist riigikokku valitud Keskerakonna liige Heimar Lenk on valmis erakonnast lahkuma, kui valimiste lähenedes talle valimisnimekirjas soodsat positsiooni ei pakuta. Ta tunnistas, et tema esimene valik oleks Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

„Ma ei välista midagi. Oleneb, kuidas koduerakond oskab minu tehtud tööd hinnata,” ütles 1994. aastast Keskerakonda kuuluv Lenk teisipäeval ERR-ile.

Lenk soovib 2019. aasta kevadel riigikokku taas kandideerida Võru-, Valga- ja Põlvamaal. Lenk ütles, et Toompeal on tema EKRE-sse mineku üle sõbralikult lõõbitud, kuid tõsist pakkumist talle nende poolt liitumiseks tehtud ei ole.

„Aga selge on see, et EKRE-l tuleb väga tugev nimekiri. Näiteks, kui erakonnad teevad Kagu-Eestis kohtumisi valijatega, siis saalis on paarkümmend inimest. Kui EKRE on kohal, siis rahvamajad on puupüsti täis,” rääkis Lenk. „Rahulolematust on palju ja EKRE on inimesed ära võrgutanud.”

2015. aasta valimistel kogus Lenk Kagu-Eestis 3398 häält tehes keskerakondlastest parima tulemuse. Hilissuvel ja sügisel algab Lengi sõnul aeg, kus kõik erakonnad hakkavad aktiivselt hääli koguvaid kandidaate enda nimekirja meelitama.

„Igasuguseid imesid hakkab toimuma,” sõnas Lenk, kes aastaid on olnud Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare veendunud toetaja.

Lenk tunnistas, et EKRE-l on selge sõnum ja nende liider Mart Helme on silmapaistev poliitik ja tark mees. „Mulle küll ei istu EKRE Venemaa poliitika ja rahvuspoliitika,” nentis Heimar Lenk.

Kas keegi Keskerakonnast võiks veel valimiste eel kaaluda erakonna vahetamist, Lenk öelda ei osanud. Ta kordas, et naljatamisi on mõnigi keskerakondlane lubanud EKRE-sse minna, kuid tõsisemad kokkulepped hakkavad sündima sügisel, mõned kuud enne riigikogu valimisi.

Viimased uudised