Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Käesoleval nädalavahetusel saavad oma ID-kaarti uuendada need, kel seda väga on vaja ehk need, kes kasutavad ID-kaarti oma töös. Kõigile teistele avaneb uuendamise võimalus homme, esmaspäeval, 6. novembril.

Kui algul teatati ekslikult, et peatatud sertifikaatidega ID-kaarti uuendada ei saa, siis tegelikkuses ei pea see paika. Kuigi kõigi turvariskiga ID-kaartide sertifikaadid peatati Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori 2. novembri 2017 otsusega nr 15.2-9/277-1 alates 3. novembrist, saab neid uuendada kuni 31. märtsini 2018. aastal. Ehk aega on veel viis kuud.

Peatatud sertifikaatidega ei ole võimalik kasutada e-teenuseid ega anda digiallkirja enne, kui sertifikaadid on uuendatud. Alates 6. novembrist kuni 31. märtsini 2018 saavad kõik peatatud sertifikaate kauguuendada oma arvutist ning Politsei- ja Piirivalveameti teenindustes. Pärast seda tunnistatakse uuendamata ID-kaartide sertifikaadid kehtetuks ja neid ei saa enam uuendada.

Uute sertifikaatidega ID-kaardi saamiseks peab pöörduma PPA teenindusse. PPA teeninduste lahtiolekuaegade kohta saab lisainfot: https://www.politsei.ee/et/kontakt/teeninduspunktid/kmb/

Kauguuendamise kohta saab lisainfot: https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/sertifikaatide-uuendamine/.

Rohkem lisainfot saab lehelt www.id.ee või ID-kaardi infotelefonil 1777.

Viimased uudised