Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Leedus piiratakse alates tänasest kolmapäevast, 16. detsembrist liikumist omavalitsuste vahel, aga riigipiir suletud pole. 

Inimestel on lubatud sõita riigipiirile, sõita lennu- või rongijaama ja sadamasse ning tuua ära inimesi lennu- või rongijaamast ja sadamast, vahendab lrt.lt.

Rahvusvahelisele reisimisele leedus piiranguid seatud pole ning piir on jätkuvalt avatud. Samuti on käigus ühistransport, aga seda hõrendatud graafiku alusel.

Politsei on sulgenud sissepääsud ja patrullib suuremate linnade juures. Politsei hindab inimeste vajadust reisida lähtuvalt konkreetsetest juhtumitest. Inimestel peab kaasas olema isikut tõendav dokument ning paberil või digitaalne põhjendus reisimise kohta.

Inimestel on õigus naasta Leetu oma pere ja tuttavate juurde või üüripinnale. Politsei palub valmis panna tõendid, kui inimesi piiril peatatakse.

Leedus sees olles kehtib suhtlemise piirang leibkondade vahel. Kodanikel ja elanikel on võimalik sõita teise omavalitsusse, kui seal on kinnisvara. Töötajad tohivad samas autos sõita teise omavalitsusse, kui tõestavad ära, et töötavad samas ettevõttes.

Keelatud on laste viimine sugulaste juurde, isegi kui nad elavad samas omavalitsuses. Küll aga on vanematel õigus tuua oma lapsed koju teistest omavalitsustest. Keelatud on viia toitu ja asju teise omavalitsusse, välja arvatud juhtudel, kui seda tehakse abivajaja eest hoolitsemiseks.

Kuivõrd koolid on läinud üle distantsõppele, ei tohi õpilased reisida oma õppekohta, välja arvatud juhtudel, kui nad seal elavad või on neil seal üüritud elamine. Kolimine on lubatud eri omavalitsuste vahel, aga seda peab tõendama.

Viimased uudised