Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Euroopa Komisjoni tulevase presidendi Ursula von der Leyeni (neiupõlvenimi Ursula Gertrud Albrecht) esiisa on Narva Kreenholmi endine omanik parun Ludwig Knoop.

Ursula vanavanaisa Carl Albrecht ja vanaisa, kelle nimi oli samuti Carl Albrecht, valdasid Narva Kreenholmi veel 1940. aastal.

Ursula von der Leyen on 17. detsembrist 2013 Saksamaa kaitseminister. 2009–2013 oli Angela Merkeli teise valitsuse töö- ja sotsiaalminister ja 2005–2009 Merkeli esimese valitsuse pere-, vanurite-, naisasjade- ja noorsoominister.

Ursula von der Leyeni isa Ernst Albrecht oli Saksamaa poliitik (CDU) ja Euroopa Komisjoni ametnik; vanaisa Carl Albrecht (1902–1965) oli arst, onu George Alexander Albrecht on dirigent, vend Hans-Holger Albrecht on ärimees. Ursula von der Leyen on aastast 1986 abielus Heiko von der Leyeni, kardioloogiaprofessoriga; neil on seitse last.

Täna jätkunud erakorralisel ülemkogu kohtumisel otsustasid Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid nimetada Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadiks Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeni ning valisid ülemkogu eesistujaks Belgia peaministri Charles Micheli.

ELi riikide juhid nimetasid liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgeks esindajaks Hispaania välisministri Josep Borrell Fontellesi ning Euroopa Keskpanga presidendi kandidaadiks Christine Lagarde’i.

Kommentaarid

Viimased uudised