Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peter August Friedrich ja Charles III. Kuvatõmmis.

Kes veel ei teadnud, siis Briti värske kuninga Charles III esivanem oli Eestimaa kuberner, ning tal on ka Vene juured, nagu ka paljudel teistel Briti kuningakoja liikmetel.

Aarne Veedla kirjutab sotsiaalmeedias, et Briti kuningas on Eestimaa kuberneri ja Tallinna (Reval) kindralkuberneri, kindralfeldmarssal Peter August Friedrichi, Holstein-Becki hertsogi pojapojapojapojapojapojapojapoeg.

Charles III on Peter August Friedrichi järeltulija ka oma ema, Elizabeth II kaudu. Venemaa keisrinna Maria Fjodorovna ning Inglismaa kuninganna ja keisrinna Alexandra (Elizabeth II vanavanaema) olid õed ning Peter August Friedrichi otsesed järeltulijad.

Veedla märgib, et talle tegi nalja, kui Eesti diplomaadid seda ei mõistnud. Tallinna külastanud, tol korral ka raskete seljavalude käes vaevleva Elizabethi huvi ei seisnenud ainult selles, et ta meenutas Inglise kuningakojas elava Venemaa suurvürstinna Ksenia meenutusi, kuidas nad Maria Fjodrovnaga Piiterist Tallinna ja sealt Haapsalusse tervisevetele sõitsid, vaid ikka selles, et nii tema enda kui ka tema mehe esiisa on maetud Tallinnasse. No ei suutnud Eesti diplomaadid talle seda hauda näidata… Põhjus on, et hauakamber oli Niguliste direktori kabineti põranda all.

Viimased uudised