Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Veebipõhised hasartmängud on Baltimaades suur äri, aga mitte nii suur kui Skandinaavias. Ainuüksi Rootsis ulatub hasartmängutööstuse aastakäive miljarditesse eurodesse, teenides nii ettevõtetele kui ka riigile tohutut kasumit.

Viimase kahekümne aasta jooksul on kasiino- ja kihlveotööstus liikunud üha enam internetti, sundides maailma valitsusi muutma oma hasartmänguseadusi. Uute digitaalsete platvormide tõttu on turu hoidmine riigi kontrolli all olnud tõsine väljakutse. Levinud lahendus – mida kasutatakse muu hulgas ka Baltikumis ja Skandinaavias – on litsentsipõhine süsteem, mis lubab kommertsettevõtetel konkureerida riigiga, kui nad täidavad litsentsi saamiseks vajalikud arvukad nõuded.

Litsentsisüsteem on turgu edukalt reguleerinud ning toonud riigile teretulnud kasumit. Ei ole oluline, kas hasartmängufirmad keskenduvad traditsioonilistele kasiinomängudele, Paf bingole või spordikihlvedudele – litsentsipõhisel turul tegutsemiseks vajavad kõik ettevõtted nõuetekohast tegevusluba. Ainuüksi Rootsis ületab hasartmänguturu aastakäive kaks miljardit eurot.

Kuidas litsentsid mängijatele kasu toovad

Litsentsi saamiseks on vaja esitada taotluse vastava riigi valitsusele ning läbida range kontroll, mis näitab, kas ettevõte täidab kehtestatud nõudeid – alates platvormi reklaamimisest kuni kasutajaandmete säilitamiseni.

Lisaks tuleb Skandinaavia riikides selgitada hasartmängude võimalikke riske ning pakkuda kasutajatele tööriistu, mis aitavad tuvastada, kas neil või nende tuttavatel võib tekkida hasartmänguharjumusega seotud probleeme. Rootsis peab iga online-kasiino olema ühendatud riikliku süsteemiga, mis võimaldab vaid paari hiireklõpsuga peatada ettevõtte tegevuse kõikidel litsentsitud saitidel.

Miljardeid eurosid maksuraha

Litsentsisüsteem pakub kasutajatele unikaalset eelist, nimelt on hasartmängudest saadav potentsiaalne tulu maksuvaba. Selle asemel maksavad hasartmänguettevõtted kogu oma tulult fikseeritud maksumäära – nii jääb raha riiki. Arvestades, et ainuüksi Rootsi hasartmängutööstuse aastakäive ulatub miljarditesse eurodesse, on see Skandinaavia riikide jaoks tohutu võit. Enne litsentsisüsteemi kehtestamist lahkus märkimisväärne osa sellest rahast riigi piiridest.

Siiski seisavad litsentsipõhised turud, mis peavad konkureerima litsentsimata alternatiividega, silmitsi mitmete väljakutsetega. Kuna mängimine veebipõhistes, litsentsimata kasiinodes ei ole ebaseaduslik – ning need saidid meelitavad kliente tulusamate tervituspakkumiste ja boonustega -, peavad Skandinaavia riikide valitsused leidma viisi, kuidas tõsta esile litsentsitud alternatiivide eeliseid, sealhulgas turvalisemat mängukogemust ja maksuvaba tulu. Näiteks, Rootsis maksustatakse kõik 10 eurot ületavad võidud, mis on välja makstud litsentsimata teenusepakkuja poolt, 30%-lise maksumääraga.

Kuidas kommertslike hasartmänge käsitlevad seadused lähiaastatel arenevad, on hetkel veel lahtine, ent kindlasti viiakse läbi mõningaid muudatusi.

Viimased uudised