Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kalev härk

Valga linnapea Kalev Härk (pildil) saatis puidurafineerimistehase rajamise kavatsusest teatanud OÜ Est-For Invest juhatuse liikmetele üleskutse teha miljard eurot maksev investeering Valga piirkonda.

„Saatsin kirja Margus Kohavale ja Aado Pollile, kus kutsun neid Valgasse tutvuma kohapeal võimaluste ja oludega ning kaaluma just Valgat tehase asukohana,” teatas Härk.

Linnapea sõnul on Valgal mitu eelist võrreldes mõne teise Eesti piirkonnaga. „Valgal on suurepärane asukoht nii transpordi kui ka tööjõu mõttes, sest Valgal on raudteeühendus nii Läti kui ka Venemaaga ning samuti on tehasel võimalik leida vajadusel tööjõudu Põhja-Lätist,” lisas Härk.

Ühtlasi saatis ta kirja ka ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palole, et riik toetaks ettevõtet tehase rajamisel Valga piirkonda.

Osaühingusse Est-For Invest koondunud Eesti töösturid teatasid kavatsusest rajada Eestisse umbes miljard eurot maksev, 700 000-tonnise tootmisvõimsusega, erinevaid biotooteid valmistav puidurafineerimistehas.

Hinnanguliselt loodaks uues tehases paarsada töökohta ning veel kuni 700 töökohta, mis on seotud tehase tootmisprotsessi teenindamisega.

Lõunaeestlane

Viimased uudised