Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: HTM
Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas saatis Eesti Haridustöötajate Liidule pöördumise, milles tegi ettepaneku, et toimetuleku ja hoolduse tasemel õppivate laste õpetajad ning teised nendega tegelevad töötajad ei kasutaks streigiõigust või kasutaks seda piiratult.

„On väga oluline, et töötüli ajal ei jääks vajaliku järelevalve ja toeta kõige haavatavam hariduse sihtrühm,” märkis Kallas. „Need on lihtsustatud õppekava toimetuleku ja hoolduse tasemel õppivad õpilased ning eritoe vajadusega õpilased esimeses ja teises kooliastmes. Kuna tegemist on lastega, kes sageli vajavad kindlat rutiini ega harju uute inimestega, ei pruugi nende puhul olla võimalik, et tunde annavad asendajad, ajutised nende jaoks võõrad ja erivajadusi mitte tundvad töötajad.”

Minister Kristina Kallas lisas, et erivajadustega laste heaolu tagamine on oluline riigi ja Eesti Haridustöötajate Liidu kui streigi korraldajate koostöös, kuna seadus ega ükski teine õigusakt ei määratle haridusvaldkonna esmavajadustega seotud tegevusi ega sihtrühmi.

Viimased uudised