Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Haridus- ja teadusministeerium võtab töötajate reaalajas jälgimiseks kasutusele ametnikukaamerad.

„Kuna meie haridus on maailma tipus, meie õpetajad parimad, meie õpilased targad ja hoolsad ning meie koolid töötavad laitmatult ja usaldusväärselt, siis pole ministeeriumisse enam tarvis järelevalveosakonda, mis õppeasutuste tööd jälgiks ja kontrolliks,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Ministri sõnul soovib ministeerium olla üha enam avatud ja oma tegevuses absoluutselt läbipaistev, mistõttu ei ole plaanis kaotada järelevalveosakonda ministeeriumi struktuurist, vaid see muudetakse järelevalvatavate osakonnaks.

„Idee iseenesest ei ole uus, võtsime eeskujuks loodushuviliste hulgas populaarsed veebikaamerad, mille abil saab jälgida nii metsiste, metssigade kui ka metskitsede tegevust,“ sõnas ministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Andres Ääremaa.

Ministeeriumi veebilehel oleva portaali haridussilm.ee vahendusel saab alates homsest, 2. aprillist jälgida ministeeriumi järelevalveosakonna ametnike tegevust. Seda saavad teha kõik kodanikud, kellel internetiühendusega seade – arvuti, tahvelarvuti või nutitelefon.

Kuna ametnikud tegutsevad suurel alal, siis võetakse kasutusele kaamera, mida e-teenuste osakonna juhataja sõnul saab liigutada ja kallutada, vaadeldava kujutise vaatenurka ja mastaapi saab muuta.

Erinevalt loomadest ei tegutse ametnikud kaamera ees ööpäevaringselt. Nende tegevuse nägemiseks tasub kaamerat jälgima asuda paar tundi enne lõunapausi ja uuesti pärastlõunal kella 15 ja 17 vahel. Keskpäeval lähevad ametnikud lõunale ja õhtupoolikul naasevad töölaua taha.

Kuna ametnike töö jälgimine pole seni olnud sedavõrd vahetult võimalik, siis annab ametnikukaamera haruldase võimaluse riigiteenistujate tegevust reaalajas jälgida.

Viimased uudised