Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ukraina spetsialistid. Pilt: Harno

13. juunil alustasid Rajaleidja keskuses tööd nõustamisteenuste koordinaator ja neli Ukrainast pärit psühholoogi. Kuni augustini annavad psühholoogid traumapõhist psühholoogilist abi Ukraina sõjapõgenikest lastele ja nende lähedastele.

Alates augustist alustatakse koos Rajaleidja kogenud kolleegidega tavapärast tööd ehk õppenõustamisteenuste osutamist ja koolivälise meeskonna liikmena haridusotsuste tegemist.

“Paljud lapsed ja pered, kes sõja eest Eestisse on saabunud, on läbi elanud hirmutavaid asju – osa neist vajab tavapärase elu juurde naasmiseks traumateadlikku abi,” sõnas Haridus- ja Noorteameti õppenõustamisteenuste osakonna juht Tiina Kütt ja lisas, haridusasutuses veedavad lapsed suurema osa päevast, mistõttu on võimalik abivajadust märgata, kohe reageerida ning aidata lapsel ja perel abi otsida.

Nõustamisteenuste koordinaatori Anastasiia Khamurar, psühholoogide Nataliia Shevchenko ja Olha Riabinina põhitöökoht on Harjumaa Rajaleidja keskuses Lõõtsa tänaval. Suveperioodil töötavad  teisipäeviti ja kolmapäeviti kl 10-18 Haridus- ja Teadusministeeriumi nõustamistoas Tõnismägi 14, kus pakutakse tuge Ukraina sõjapõgenikest laste haridustee korraldamisel peredele. Psühholoogid Viktoriia Tkachuk ja Yuliia Kravchenko on värsked Tartumaa Rajaleidja keskuse meeskonna liikmed.

Pöörduda võivad abivajajad üle Eesti, vajadusel sõidavad psühholoogid kohale ka teistesse Eesti paikadesse.

Psühholoogide juurde saab nõustamisaega broneerida, võttes ühendust nõustamisteenuste koordinaatoriga, kes viib kliendid üle Eesti kokku nõustajatega. Samuti võib otse pöörduda psühholoogide poole.

Kontaktid:

Nõustamisteenuste koordineerija Anastasiia Khamurar: anastasiia.khamurar@harno.ee, telefon 5560 8809

Tallinnas:

Psühholoog Nataliia Shevchenko: nataliia.shevchenko@harno.ee; telefon 5628 5894

Psühholoog Olha Riabinina: olha.riabinina@harno.ee, telefon 5302 1436

Tartus:

Psühholoog Viktoriia Tkachuk: viktoriia.tkachuk@harno.ee, telefon 56911859

Psühholoog Yuliia Kravchenko: yuliia.kravchenko@harno.ee; telefon 5302 5271

Koolipsühholoogide nõuandeliin 1227 töötab ka suvel, puhkusele ei minda. Ukraina keeles saab sellelt numbrilt tuge  kõnedele kolmapäeviti kella 16–20. Kõne on tasuta ja anonüümne.

Viimased uudised