Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

hanno pevkur

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur kirjutab viimaste nädalate arengutest, kus üha valjemalt on hakatud rääkima uue valitsuse moodustamisest.

Seis parlamendis on uue valitsuskoalitsiooni moodustamiseks ääretult keeruline. Võimalikke toimivaid koalitsioone sealt väga ei paista.

Tuletan meelde, et ka praeguse (mittetoimiva) valitsuse moodustamisel lähtuti põhimõtete asemel pigem ärategemise soovist. Teisalt kraabib hinge, kuidas valitsus Eestit minevikku tagasi suunab.

Samuti on raske mõista, miks IRL oma väärtused maha on müünud. Väärtustest loobumine on kindlaim tee ühe erakonna karile viimiseks. IRL kaotas selles valitsuses nii oma näo, väärtused kui paremkonservatiivse maailmavaate.

Interrinde tagasitulek

Ka Keskerakonna ebamäärane, aga teadlik kahe peaga ideoloogia annab lisaks arusaamatule valitsemisele ka muid segaseid sõnumeid. Kas Keskerakond esindab Rahvarinde või Interrinde ideoloogiat? Igal juhul on Keskerakond toonud 25 aasta taguse Interrinde mõtteviisi ja ideoloogia suurejooneliselt tagasi Eesti tipp-poliitikasse.

See on aga ohtlik trend. Mõeldes siit edasi, kas Eesti väärib uut valitsust, siis vastus on minu hinnangul JAH.

Ent Reformierakonna huvi ei ole lihtsalt valitsust lõhkuda. Reformierakond on valmis võtma valitsusvastutust vaid juhul, kui praegune valitsus on ammendunud ja uus valitsus on valmis viima Eestit edasi.

Me seisame mitte ainult riigi, vaid ka kohalikul tasandil tugeva Eesti eest, meile omase põhiseadusmõtte järgse, targa ja tugeva ning ettevõtlust toetava Eesti eest.

Viimased uudised