Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Homsest, 22. märtsist saavad kõik Eesti koolinoored registreeruda esmakordselt toimuvale üleriigilisele riigikaitseõpetuse ainevõistlusele Hakk.

Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul on Kaitseministeeriumi ja Tartu Ülikooli teaduskooli korraldatava võistluse eesmärk tutvustada kaitsevaldkonna ja teaduse vahelisi seoseid ning tekitada huvi riigikaitse vastu.

„Riigikaitseõpetus on suures osas lõimitud matemaatika, füüsika, ajaloo, geograafia ning ühiskonnaõpetusega,“ märkis Laanet. „Seoste loomine ning insenerilik mõtlemine on riigikaitsevaldkonnas äärmiselt olulised,“ lisas ta.

Tartu Ülikooli teaduskooli direktori asetäitja Marek Järviku sõnul on võistlus eelkõige suunatud gümnaasiumi ja kutseõppe õpilastele, kel võib juba olla läbitud riigikaitseõpetuse valikaine, ent mõõtu võtma on oodatud ka nooremad õpilased, kel huvi riigikaitse teemade vastu.

„Võistlus on esimene nii-öelda lakmustest, millega kõrvutada õpilaste teadmisi riigikaitsest ning omakorda mõõta riigikaitseõpetajate töö tulemuslikkust,“ ütles Järvik. Ta lisas, et riigikaitsevõistlus on nii-öelda pilootprojekt ehk suure huvi korral võiks tulevikus korraldada ka riigikaitse olümpiaadi.

Laaneti sõnul on analüüsioskuse ja kriitilise mõtlemisvõimega inimesi riigikaitses alati vaja ning just selliseid oskusi uuel võistlusel proovile pannakse ja arendatakse. Ta lisas, et valikainena toetab riigikaitseõpetus gümnaasiumi õppekavas nimetatud ühiskondlike väärtuste ja patriotismi arendamist, et õpilastest kujuneksid eetilised, vastutustundlikud ja aktiivsed kodanikuühiskonna liikmed.

Järvik märkis, et võistlus sai nime intelligentse ja tugeva kaitsetahtega linnu järgi. Ühtlasi on „Hakk” sõnade „Haritus“, „Asjatundlikkus“, „Kodanikuteadlikkus“ ja „Kaitsetahe“ esitähtedest moodustunud akronüüm. „Kõik need sõnad peegeldavad võistluse olemust,“ lisas Järvik. Võistlus toimub 45-minutilise veebipõhise testina Tartu Ülikooli Moodle’i keskkonnas 7. aprillil 2021.

Täna õpetatakse Kaitseministeeriumi toetusel riigikaitset valikainena 131 gümnaasiumis ja 17 kutseõppeasutuses.

Viimased uudised