Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pildil 13-aastane Keijo, kes teavitas tulekahjust. Foto: Häirekeskus

Häirekeskus tunnustas üle-euroopalisel 112 päeval tublisid lapsi, kes helistasid möödunud aastal hädaabinumbrile. Lapsed teatasid nii tulekahjust, terviserikkega lähedasest kui ka avaliku korra rikkumisest. 

Häirekeskuse Lõuna keskuse juht Hedi Arukase rõõmustab, et sirguv põlvkond on väga teadlik hädaabinumbrist 112. „Hädaabinumbrile helistades on kõige olulisem anda täpset infot selle kohta, mis juhtus ja kus juhtus. Oluline on jääda rahulikuks, vastata päästekorraldaja küsimustele ja järgida saadud korraldusi. Lapsed on tähelepanelike kuulajatena eeskujuks paljudele täiskasvanutele,“ kiidab Arukase.

Häirekeskus tunnustas Lõuna-Eesti piirkonnast kolme last, kes kutsusid abi oma lähedasele või sõbrale ning teavitasid tulekahjust. „Need olid musternäited, kuidas teha hädaabikõne. Näiteks helistas 10-aastane Kassandra, et kutsuda kiirabi terviserikkega lähedasele. Kõigest aasta vanem Liisa kutsus kiirabi terviseprobleemiga tuttavale, jäädes ise rahulikuks ja vastates asjakohastele küsimustele. Hädaolukorras oskuslikku tegutsemist näitas ka 13-aastane Keijo, kes teavitas tulekahjust,“ meenutab Arukase.

2022. aastal kasvas 112 numbrile helistamiste arv 12 protsenti. Kokku helistati üle miljoni korra, 45 protsendil juhtudest ehk 422 003 korral saadeti välja kiirabi, politsei või pääste. 19 protsenti kõnedest tehti Lõuna-Eestist.

Jätkuvalt moodustavad suurima osakaalu kiirabi väljakutsed (61%), millele järgnevad politsei (28%) ning pääste (4%). Ligemale neljandiku ehk 40 000 kõne võrra on kasvanud ekslike kõnede arv – kõned, kus lapsed, eakad või lukustamata telefonid ja käekellad valivad kogemata hädaabinumbri.

Viimased uudised