Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Piduliku lindilõikamisega kuulutati teisipäeval Lõuna-Eesti haiglas avatuks taastusravikeskuse renoveeritud ruumid ning uus ja kallis magnetresonantstomograaf.

Investeering läks maksma 1,5 miljonit eurot, millest kaks kolmandikku moodustas haiglale hangitud, Eesti hetkel moodsaim magnetresonantstomograaf.

„Võib täiesti kindlalt öelda, et see seade on täiesti Eesti tipptase omas segmendis,” kinnitas Lõuna-Eesti haigla juhatuse liige Arvi Vask Lõunaeestlasele. „Selle pildikvaliteet ei jää kuidagi alla [Tartu Ülikooli] kliinikumis olevatele teistele seadmetele.”

Oktoobri alguses tööle pandud magnetresonantstomograaf võimaldab Vaski sõnul uurida kõiki inimese kehaosi ning teha seda tasemel, mis varem oli Võrus kättesaamatu. Teenuse vajalikkust piirkonnas tõendab tõik, et seda on tellinud Lõuna-Eesti haiglalt ka Põlva ja Elva haigla ning Kuperjanovi jalaväepataljon.

Ühise lindilõikamisega avati teisipäeval ka haigla taastusravikeskuse uuendatud ruumid, kus lisaks värskemale interjöörile on patsientide käsutuses uute trenažööridega võimlemissaal, kolm tonni soola mahutanud soolakamber ja teised teenused.

Vaata videolugu Lõuna-Eesti haiglast.

Arved Breidaks

Viimased uudised