Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänase teisipäeva hommikul kella 8 ajal pidasid politseinikud kinni 45-aastase mehe, kes täna öösel lõi Haapsalus Tamme tänava korteris kolme inimest noaga. Üks inimene suri.

Täna varahommikul kella 4.30 ajal sai häirekeskus teate, et Haapsalus Tamme tänava korteris on kolm viga saanud inimest.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt ütles, et sündmusele reageerinud politseipatrull leidis korterist kolm noahaavadega inimest, kaks meest ja ühe naise. „Paraku üks neist, 45-aastane mees, oli saanud surmavaid vigastusi. 47-aastane naine ja 51-aastane mees viidi üliraskes seisundis haiglasse,“ sõnas operatiivjuht.

Sündmuskohalt kogutud tõendite alusel oli politseil kuriteo toimepanemises alust kahtlustada 45-aastast meest, keda asuti suurte jõududega Haapsalu linnast otsima. „Käivitatud politseioperatsioonis oli meile suureks abiks mehe telefoni positsioneerimine, mis andis kätte tema võimaliku asukoha ning kella 8 ajal pidasime mehe kinni,“ sõnas Üllar Kütt.

Küti sõnul on kõik juhtunu üksikasjad selgitamisel, kuid praeguseks on teada, et kõik neli inimest olid omavahel tuttavad ning veetsid korteris ühiselt alkoholi tarbides aega. „Mis täpselt juhtus ja nii traagiliste tagajärgedeni viis, tuleb välja selgitada uurimise käigus,“ lisas Kütt.

Juhtunu kõikide asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

Räägib Haapsalu politseijaoskonna patrullijuht Meelis Laurmann:

„Hommikul kella 8 ajal pidasime kinni Haapsalus Tamme tänava korteris kuriteo toime pannud 45-aastase mehe. Mees lahkus korterist jalgsi ning ta peeti kinni sündmuskoha lähedal Tallinna maanteel. Kinnipidamisel mees vastupanu ei osutanud.

Praeguseks teame, et korteris viibis seltskond inimesi, kes kõik olid omavahel tuttavad ja tarvitasid koos alkoholi. Ühel hetkel juhtus midagi, mis viis paraku selliste traagiliste tagajärgedeni. Mis seal täpselt juhtus, selle peab selgitama alustatud uurimine. Osa korteris olnud inimestest elas selles kortermajas, osa mitte. Kahtlustatavana kinni peetud mees on küll Haapsalu elanik, ent ei ela selles kortermajas. Häirekeskust teavitas juhtunust üks selle kortermaja elanik.

Teo motiivi selgitab uurimine. Meest ei ole veel üle kuulatud, sest ta oli joobes ja praegu kaineneb. Mees kuulatakse üle esimesel võimalusel.

Kahtlustatavana kinni peetud meest on varem karistatud erinevate süütegude eest, kuid kehtivaid kriminaalkaristusi tal ei ole. Praegu on menetluses üks vägivallakuritegu, milles ta on kahtlustatav.

Vigastustega haiglasse viidud 47-aastase naise ja 51-aastase mehe seisund on üliraske.“

Viimased uudised