Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

gripp

Täpsustatud andmetel on Eestis sel hooajal gripi tõttu intensiivravi vajanud 48 ja surnud 14 inimest, teatas terviseamet.

Üheksa haigla poolt täpsustatud andmetel on gripi tõttu sel hooajal surnud 14 inimest, neist üks 7-kuune laps ning teised vanuses 65+ eluaastat, teatas terviseamet.

Surnud 7-kuune laps kuulus riskirühma vanuse tõttu, kuid oli väidetavalt eelnevalt olnud terve. Vanemaealised patsiendid kuulusid kõik gripi suhtes riskirühma ning keegi neist polnud vaktsineeritud.

Kolmandik haigestunuid lapsed

Jaanuari teisel nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole pöördunute arv oluliselt ei muutunud. Arstiabi gripi vastu vajas ajavahemikus 9.-15. jaanuar kokku 5501 inimest, neist veidi üle 34 protsendi olid lapsed.

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu kaudu registreeritud andmete põhjal langes eelmisel nädalal gripitaoliste haigestumiste arv 11 protsenti. Grippi haigestumine langes terviseameti andmeil kõikides vanusrühmas, üksnes koolilaste seas püsis samal tasemel.

Kahe järjestikuse nädala grippi ja gripilaadsetesse viirusnakkustesse haigestumuse suunda analüüsides öeldakse, et grippi haigestumine on stabiliseerunud, kuid püsib veel suhteliselt kõrgel tasemel.

Grippi haigestumuse intensiivsust hinnatakse keskmiseks ja geograafilist levikut laialdaseks.

Lõunaeestlane

Foto: Pixabay

Viimased uudised