Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Terviseameti andmetel pöördus läinud nädalal (5.- 11.03.2018) ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 6741 inimest, neist 38 protsenti olid lapsed. Grippi haigestumiste kõrghooaeg kestab, kuid olukord näitab stabiliseerumise märke. Gripist tingitud tüsistuste tõttu on surnud 45 inimest.

Haigestumuse vähenes eelneva nädalaga võrreldes 10 protsenti. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 512,4. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Narvas ja Ida-Virumaal, Lääne-, Viljandi- ning Tartumaal.

Kõikidest ringluses olevatest viirustest moodustas gripiviiruste osakaal 73 protsenti. Muudest respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavatest viirustest oli haigestumine seotud peamiselt RS-viirusega. Laboratoorse kinnituse said 621 gripiviirust, neist 215 olid A- ja 406 B-gripiviirused. Domineerib endiselt B-gripiviirus.

Grippi haigestumuse intensiivsust hinnatakse keskmiseks ja geograafilist levikut laialdaseks. Grippi haigestumiste kõrghooaeg kestab, kuid olukord näitab stabiliseerumise märke.

Rasked gripijuhud

Hooaja algusest ehk alates oktoobrist on gripi tõttu haiglaravi vajanud 838 patsienti, neist 70 protsenti on olnud tööealised ja üle 65-aastased inimesed.

Intensiivravi on vajanud 127 inimest. Üks neist oli väidetavalt eelnevalt terve, viie inimese kohta andmed kaasuvate haiguste kohta puudusid, neist kaks saabusid haiglasse juba üliraskes seisundis. Ülejäänud kuulusid gripi suhtes riskirühma.

Gripist tingitud tüsistuste tõttu on surnud 45 inimest, neist 41 olid vanuses 65 ja enam. Kõik lahkunud kuulusid riskirühmadesse kas vanuse või kaasuvate krooniliste haiguste tõttu, keegi polnud vaktsineeritud. Kaasuvatest haigustest on olnud põhilised südameveresoonkonna, kopsu- ja  onkoloogilised haigused ning diabeet. 13 inimest toodi haiglatesse hooldekodudest, neist 7 surid.

Andmed intensiivravile sattunud patsientide vaktsineerimise kohta kas puudusid või on kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

Raskekujuliste gripijuhtude (intensiivravi vajadus ja surmajuhud) ülevaade põhineb Tartu Ülikooli Kliinikumi, Ida-Tallinna Keskhaigla,  Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Narva, Viljandi ja Pärnu haiglate poolt edastatud andmetel.

Haigestumine Euroopas (seisuga 04.03.2018)

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel  loetakse haigestumuse intensiivsust väga kõrgeks Luksemburgis, kõrgeks Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Madalaks hinnatakse haigestumuse intensiivsus Suurbritannias, Bulgaarias ja Küprosel. Keskmiseks hindavad grippi haigestumise intensiivsust ülejäänud ELi riigid.  Haigestumus kasvas vaid Soomes ja Lätis, mujal vähenes või on hakanud stabiliseeruma.

Viimased uudised