Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Kaitseliit

Mai alguses eemaldas Google „Ole valmis!” äpi ilma hoiatuseta oma rakendustepoest. Selgituseks kirjutati vaid, et COVID-19 teemat puudutavad äpid lubatakse Google Play poodi vaid siis, kui need on ametlike valitsuste või terviseametite poolt loodud või autoriseeritud.

Mobiilirakendusest „Ole valmis!” leiab juhiseid erinevates ohuolukordades käitumiseks. Näiteks mida teha elektrikatkestuse, metsa eksimise korral või kuidas anda esmaabi. Kuna rakendust pidevalt täiendatakse, siis sisaldab see ka ajakohast ning otse valitsuselt saadavat infot praegu kehtiva hädaolukorra kohta. Lisaks saab rakenduses läbida küberhügieeni alusõppe mooduli, testida oma koduseid varusid ning helistada otse rakendusest erinevatele kasulikele telefoninumbritele.

Kahjuks ei olnud aga äpi rakendustepoodi tagasi saamine just kergesti saavutatav. „Asjaajamine suurkorporatsiooniga on sama hea kui võitlus tuuleveskitega ning kohati võrdlesime Google-it juba jumalaga, kellele helistada ei saa ning vastust ootad ka igavesti,” rääkis Naiskodukaitse arendusspetsialist Elisa Jakson. „Igas vestlusaknas on vastas vaid juturobot, kes su probleemi ei mõista, vabandab ebamugavuste pärast ning lubab, et „niipea kui võimalik” võetakse teiega ühendust. Ilma koostööpartnerite abita ootaksime vist endiselt,” arvab naine.

Naiskodukaitse esitas Google-ile rakenduse taastamiseks tõendi, millega Siseministeerium kinnitab, et „Ole valmis!” mobiilirakendus on üks oluline osa Eestis välja antud ametlike käitumisjuhiste kampaaniast elanike teavitamisel. Eesti riigi üks selle ja järgmiste aastate prioriteete on meie inimeste teadlikkuse tõstmine sellest, kuidas oleks mõistlik kriisi ajal käituda ning millisel moel ennast, oma lähedasi ja vara võiks igaüks kaitsta.

Pärast taastamistaotluse mitmekordset esitamist ning koostööpartnerite abiga rahuldati lõpuks taotlus ning „Ole valmis!” äpp on pärast kahenädalast pausi taas kõikidele alla laadimiseks saadaval, nii uuema mootori kui ka pidevalt täieneva sisuga.

Äpi saab alla laadida või värskendada:

Google Play poes https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.naiskodukaitse.olevalmis
Apple App Store poes https://apps.apple.com/ee/app/ole-valmis/id1398392850

Viimased uudised