Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Antsla VV

Tänavuse lau- ja tantsupeo tuli tiirutas esmaspäeval, 17. juunil Antsla vallas. Tsooru Rahvamaja juures võtsid tule vastu Hauka veloklubi ratturid ja Antsla motomehed. 

Antsla motomeeste ja Hauka veloklubi ratturite eskordi saatel mälestati mitmeid nii Võrumaale kui ka kogu Eestile olulisi kultuuritegelasi nende auks püstitatud puuskulptuuride ja mälestuspinkide juures. Mälestusmärgid on valminud puuskulptuurifestivali „Pargist parki“ raames Tartu kõrgema kunstikooli tudengite ning välisskulptorite koostöös. Küünlad süüdati tantsumemmele Koidula Kuusile, pikaaegsele koorijuhile ning 1919. aastal Tallinna lauluseltsi asutajale Karl Leinusele, rahvalaulude kogujale Karl Sibulale ning Vana-Antsla kooli direktorile Arnold Kasele.

Tsiklimeeste eskordiga jõudis tuli Antsla laululavale, kuhu asetati juubelitulest süüdatud küünal koos laternaga. Antsla laululava on oluline paik kogu Võrumaale – seal on peetud maakonna ainukest piirkonna laste laulu- ja tantsupäeva juba 26 aastat. Uhtjärve vabaõhulaval Urvaste kihelkonnapeo hällis esitles tule auks oma loomingut luuletaja Contra. Lõõtsal mängisid Herbert Konnula, Pokud ja Puuko.

Õhtuks jõdis tuli Eesti kõige jämedama ja vanima Tamme-Lauri püha tamme juurde. Puu seisab Antsla vallas samanimelisel talumaal, selle kõrgus on 17 meetrit ja ümbermõõt rinnakõrguselt ligi kaheksa meetrit. Mitmete uurijate hinnangul on puu üle 600 aasta vana. Tamm oli kujutatud ka Eesti 10-kroonisel rahatähel.

Tamme auks peeti puu juures maha elektroonikavaba simman. Tuli ööbis Eesti ainukeses basiilikalaadses kolmelöövilises Urvaste maakirikus.

Fotod: Antsla VV

Kommentaarid

Viimased uudised