Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt

Kuperjanovi jalaväepataljon tähistas täna väeosa 100. aastapäeva piduliku rongkäiguga läbi Võru linna ning avas külalistele Taara linnaku väravad.

Väeosa juubeli puhul oli Taara linnaku riviplatsile seatud üles relva- ja tehnikanäitus ning külalised said vaadata foto- ja videoülevaadet pataljoni tegemistest alates selle taasasutamisest 1992. aastal.

„Pataljonil läheb täna hästi – väljaõpe õnnestub ning esineme õppustel edukalt. Võin julgelt väita, et kuperjanovlased on Eesti parimate seas,“ ütles Kuperjanovi pataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõniste.

Kuperjanovi jalaväepataljon loodi 23. detsembril 1918 Puurmanni mõisas, kui pataljoni asutaja leitnant Julius Kuperjanov sai 2. diviisi ülemalt kolonel Ernst Limbergilt loa moodustada partisanide salk. Peatselt kasvas üksus vabatahtlike juurdevoolu tõttu pataljoni suuruseks ning nimetati pärast leitnant Kuperjanovi surma tema auks Kuperjanovi partisanide pataljoniks. Vabadussõjas ulatus kuperjanovlaste sõjatee Pihkvast Riiani, mille jooksul saavutasid nad mitmeid olulisi võite.

Täna on Kuperjanovi jalaväepataljon üks Eesti kaitseväe suurimaid väljaõppekeskusi, kus igal aastal läbib ajateenistuse 700-800 noormeest ja neidu. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Kommentaarid

Viimased uudised