Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sänna kultuurimõisas toimub 11.-13. juunil 2021 juba kaheksandat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, mis seekord on pühendatud kultuurilisele ja looduslikule mitmekesisusele. Käesoleva aasta festivali laste- ja noorteprogramm on samuti mitmekesisem kui eelmistel aastatel.

Soome-Ugri Filmifestivalist on saanud täiuslik koguperelaager. Siin leidub kõigile tegemist.

Festivalile on oodatud nii soome-ugri kultuuride austajad kui ka filmihuvilised noored, kes soovivad töötubades ise oma filmitegija karjääri alustada. Peale filmitegemise saab õppida ka laululoomist ja võru keelt, joogat, käia looduses matkamas ja kuulata aovalguses linnulaulu, meisterdada, savitada, riietele taimetrükki teha ning harjutada tsirkusetrikke.

FUFF’i olulisim õpituba on loomulikult tulevastele filmitegijatele suunatud „Mängufilmi õpituba – Teeme filmi!”, mis toimub 12.06 kell 11-13 ja 14-18. Leiutajate Külakoolis tegutseva Sänna Noorte Filmistuudio juhendaja, režissöör Eva Kübar kirjeldab õpituba: „Mängufilmi õpituppa ootame 12-18 aastaseid noori inimesi. Vaatame, kuidas rääkida filmilugu, joonistada storyboard’i, käsitleda kaamerat ja võtta üles heli ning ja pärast see kõik kokku monteerida. Igaüks saab proovida erinevaid rolle filmimeeskonnas ning kes tahab, saab kaasa teha hoopis näitlejana.”

Looduse mitmekesisuse õppimiseks viib Leiutajate külakooli õpetaja Tom Martens noored festivalikülalised Pärlijõe oru matkaradadele ning aovalguses linnulaulu kuulama. Võtke kaasa binokkel ja kummikud! Herbaariumitegemise õpitoas süvenetakse taimeriigi mitmekesisusse.

Pärimuskäsitööd õpetab Kairi Orav, temaga koos saab õmmelda vöökoti ja punuda paela. Keraamika töötoas katsetatakse kedra peal tassi, kausikese või taldriku tegemist. Leiutajate Külakooli 8. klassi õpilane Uku õpetab origami töötoas paberist erinevaid kujukesi voltima. Veel saab taimedega trükkida, meisterdada unenäopüüdjaid ja lõputult joonistada-maalida, kui selleks vaid tuju tuleb.

Leiutajate Külakooli 8. klassi õpilase Teodor Noore juhendamisel saab õppida trikitamist ja tasakaaluliinil püsimist. Lastejooga tunnis õpitakse Küllike Heina juhtimisel lihtsalt olemise rasket kunsti. Leiutajate Külakooli muusikaõpetaja Ken Arula töötoas juhtub laululoomine ja improvisatsioon.

„Iga kultuur kätkeb endas mingit saladust, lugu, mis on ainult selle kultuuri oma ning mis väärib hoidmist. Me püüame nii kultuurilise mitmekesisuse kui ka loodusliku mitmekesisuse hoidmisele kaasa aidata,” võtab festivali teema kokku FUFFi vedaja Edina Csüllög.

Vaata veebilehelt fuff.ee lisainfot filmiprogrammi, arutelude, kontsertide ja töötubade kohta!

Jälgi FUFF’i FB-lehte, et olla kursis festivali ajakavaga: facebook.com/FUFF.festival

Festivali korraldavad MTÜ FUFF ja Sänna Kultuurimõis.

Viimased uudised